Vatandaşlardan ‘Susuz Yaz’ tepkisi

Edirne Belediyesi tarafından, içme suyu şebeke çalışmaları kapsamında 48 saat süreyle, 2 mahalle hariç bütün kentte suların kesik olacağının açıklanmasının ardından, vatandaşlardan tepki yağdı.

Belediye tarafından açıklanan 48 saatlik planlı bakım sebebiyle 2 mahalle dışında bütün kentte su kesintisi yaşanacağı haberinin ardından vatandaşlar, sosyal medyadan belediyeye tepki gösterdiler. Sosyal medyadan tepki gösteren bir vatandaş; “Bir işi de düzgün yapın. 48 saat Türkiye’nin hiçbir yerinde su kesilmez” dedi.

Tepkisini dile getiren bir diğer vatandaş ise; “Temmuz ayının ortasına gelmişken, hava bu kadar sıcakken su kesmek nedir? 3 değil, 5 değil, tam 48 saat. Yazık bu halka gerçekten” ifadelerini kullandı.

CHP’li belediyeleri karşılaştıran bir vatandaş ise apartman tercihinde su deposu olan evleri tercih etmek gerektiğine dikkat çekti. Tepkisini sosyal medyadan dile getiren vatandaş; “Ev alırken, ya da kiraya çıkarken, su deposu olan evleri tercih edin. Bu durumlarda su kesilse de rahat ediyorsunuz. 4 yıl Edirne’de yaşadım, sular kesilse de site olarak şükür ki rahattık. Edirne’de belediyecilik sıfır. Eskişehir’e tayin geldik, burası da CHP belediyesi ama her yönüyle gelişmiş bir yer, belediyesi de çok güzel çalışıyor. Oy verirken parti ayırt etmeksizin çalışana verin derim” söylemlerinde bulundu.

‘ADETA SUSUZ GÜNLERE ANTRENMAN’             

Sorularımızı yanıtlayan Edirneli bir vatandaş olan YS; “Yıl olmuş 2023, bu haberi duyduğumuzdan beri, arkadaşlarla aramızda ironik espriler yapıyoruz. Aslında ağlanacak halimize gülüyoruz. Susuz Yaz filmini örnek vererek, 48 saatlik su kesintisini aramızda bir espriye dönüştürdük. Ama diğer yandan bakıldığında, küresel ısınmanın da etkisiyle doğadaki canlıları bekleyen susuz günleri deneyimliyoruz. Fakat olaya deneyim açısından olumlu baksak da Edirne Belediyesi’nin altyapı, içme suyu gibi sorunları çözemediği için, bu 48 saatlik kesinti bizlere fazla geliyor, tolere edemiyoruz” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu