Akın’dan gazetemize kalabalık ziyaret

Başkan Adayı Akın ziyarette tek tek açıkladı

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, gazetemiz Edirne Ahval’e ziyarette bulunarak seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimi çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, gazetemiz Edirne Ahval’e ziyarette bulundu. Akın’a CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı ve Meclis Üyesi adayları da eşlik etti. Akın’ı, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Nevser Eraslan, Yazı İşleri Müdürü Damla Göç Akyüz ve muhabir Adem Batuhan Sever karşıladı. Gerçekleştirilen ziyarette, adaylık ve seçim süreci ile Akın’ın seçim çalışmaları konuşuldu.

WhatsApp Image 2024 02 27 at 12.08.05 1 edited | Edirne Ahval Gazetesi
Akın’dan gazetemize kalabalık ziyaret | Edirne Ahval Gazetesi

‘KADIN OLARAK ÖRNEK TEŞKİL EDECEĞİZ’

Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkan Adayı Filiz Gencan Akın, kadın aday olmanın, ilerleyen seçimlerde örnek teşkil edeceğini ifade etti. Akın; “Kadın olarak, sonuçta bizim bir şahsımız var, bir de yarattığımız bir etki alanı var. Ben buna daha çok önem veriyorum. Bizler örnek teşkil edeceğiz, bu böyle büyüyüp devam edecek. Bundan sonra siyasette daha çok olacağız” dedi.

“TEK VÜCUT OLDUK, TÜM GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRDİK”

Akın, saha ziyaretlerinde vatandaşların kendilerine güzel tepkiler verdiğini belirterek; “Sadece benim şahsım değil, ekip olarak çok güçlüyüz. Herkes kendi mesleklerinde çok başarılı ve etki alanları olan isimler. Hep beraber başaramayacağımız hiçbir şey yok, örgüt dimdik arkamızda. Açıkçası kimsenin öngöremediği bir süreçti. Gönül isterdi ki böyle olmasın, ama geldiğimiz nokta bu. Biz şimdi, hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Sahadan gelen tepkiler de çok güzel. Bir geç kalmışlık ve sıkışıklık olduğunu düşünmüyoruz. Zaten herkes kendi cenahında sahadaydı. Saha çalışmaları, aslında aday adaylıkları açıklandığında ve ön seçim döneminde de devam etmişti. Dolayısıyla zaten orada yapmış olduğumuz çalışmalar var. Şimdi tek vücut olduk, tüm güçlerimizi birleştirdik. Daha aktif bir şekilde sahadayız” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2024 02 27 at 12.07.13 | Edirne Ahval Gazetesi
Akın’dan gazetemize kalabalık ziyaret | Edirne Ahval Gazetesi

‘HER MAHALLEYE ÖZEL ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK’

Kentteki her bölge ve mahalleye özel çalışmalar hazırladıklarının altını çizen Akın; “Örgütümüz ve ekibimizle karar veriyoruz. Şu anda 3’er günlük programlarımızı çıkartıyoruz. Her bölgeye ve mahalleye özel çalışmalarımız olacak. En etkili yöntemlerle devam ettireceğiz” diye konuştu.

‘ADAY BELİRLEME SÜRECİNDEN ÖNCE DE SAHADAYDIK’

CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı da aday belirleme sürecinin öncesinde de saha çalışmalarının yapıldığına vurgu yaparak; “Örgüt olarak zaten süreç başlamadan önce çalışmalarımız vardı. Bütün toplumun her kesimine yönelik, kadın ve gençlik kollarıyla çalışmalarımız devam ediyor. Süreçte geç kaldığımız bir durum da söz konusu değil. Zaten 8 tane Belediye Başkan Aday Adayımız vardı. Onlar da bu süreçten çok daha önce çalışma içine girdiler. Yani tanınmama durumu söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

PROJE TANITIM LANSMANI 10 MART’TA

Balkanlı, 10 Mart tarihinde projelerin ve belediye ile il genel meclis üyesi adaylarının tanıtıldığı bir lansman yapacaklarını duyurdu. Balkanlı; “Başkanımızın hazırladığı projeleri Mart ayının 10’unda lansmanını yapacağız. Hem belediye ve il genel meclisi üyesi adaylarımızı da tanıtacağız hem de yapılabilecek projeleri tanıtacağız. Zaten CHP belediyesi burada hep yerel iktidardı. Yapılanlarla toplumun içerisinde yaşanabilir bir kent olması için başarılı bir şekilde sosyal, kültürel, ekonomik, fiziki alanlarda yapılan çalışmalar var. Bu dönemde zaten altyapı çalışmalarından dolayı, sanki halkın bir tepkisi vardı. Ama Recep Gürkan Başkanımız bunları zaten göze alarak, referandum yapmıştı ve halk da bunu istemişti. Altyapıyla ilgili hemen hemen 50 yıllık bir sıkıntı vardı, onlar yapıldı. Bundan sonraki süreçte daha güzel projelere, başkanımız 1 Nisan günü başlayacak. Sosyal belediyeciliği ön plana çıkaracak projeler yapacak. Demokrasinin yaşanabildiği bir şehirdeyiz. CHP bayrağı oradan inmeyecek. Aday listelerimiz tamam, 3 Mart’ta netleşecek” açıklamasını yaptı.

“SANDIKLAR KAPANANA KADAR PEŞİNDEYİZ”

Seçim günü görev yapacak sandık görevlisi ve müşahitlerin atandığı bilgisini veren Balkanlı, görevlilere lojistik ve yaşanabilecek olan olaylar açısından hukuki destek de vereceklerini bildirdi. Balkanlı; “Sandıklarla ilgili bütün görevlilerimiz atandı, genel merkeze de gönderildi. Hepsi hazır. Daha sonra saha da destek olacak görevlilerimiz, müşahitlerimiz olacak. Herkesle bireysel olarak görüşerek sandık görevlilerinin atamasını yaptık. Lojistik desteğini de yapacağız, sandık görevlilerinin hukuki anlamda da destekleri olacak. Sandıklar kapanana kadar peşindeyiz. Oylara sahip çıkacağız. Sayılar bize teslim edilene kadar başındayız” açıklamalarında bulundu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu