Seyirci, Taş’ı zorladı

Edirne’de düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 661’nci başpehlivanı Mustafa Taş, bu yılki güreşler esnasında seyircilerin kendisine yaptığı olumsuz tezahüratlardan dolayı güreşirken psikolojik olarak zorlandığını söyledi. Taş, herkesi vicdanını dinlemeye davet etti.

661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Er Meydanı’ndaki başpehlivanı Cengizhan Şimşek, müsabakalar sırasında cezalı olması sebebiyle başpehlivanlık unvanı kendisinden alınarak ikinci olan Mustafa Taş’a verilmişti. Bu karar güreş severleri de ikiye böldü. Yaşanan bu olaylar neticesinde 7-8-9 Temmuz tarihlerinde Dualı Çayır’da düzenlenen 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri müsabakalarında güreşen Mustafa Taş’a seyirci tarafından zaman zaman olumsuz tezahüratlar yapıldı. Yapılan tezahüratların güreş esnasında kendisini olumsuz etkilediğini belirten Taş; “Öncelikle 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri şampiyonu Yusuf Can Zeybek kardeşimi cani gönülden kutluyorum. Tüm sene büyük emek göstererek çalıştım. Tek hedefim ailemin ve tüm güreş severlerin önünde altın kemeri alabilmekti. Ama ne yazık ki sahaya adım attığım her an hak etmediğim tezahürata maruz kaldım. Dik durmaya çalışsam da psikolojik olarak çok zorlandım” dedi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yaparak kendini anlatan Taş; “Seyircimize kızmıyor, kırılmıyorum. Sadece; tek bir hatamın bile olmadığı bir konuda durumun bu raddeye gelmesine sebep olan herkesi elini vicdanına koymaya davet ediyorum. Ben yine daimi hedefim için çalışmaya devam ediyorum” diyerek güreş severleri elini vicdanlarına koymaya davet etti. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu