TREDAŞ’tan afet bölgesine 10’uncu ekip

Ülkemizi yasa doğan deprem felaketinin ardından harekete geçen Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), afet bölgelerinde enerji ihtiyacını karşılamak için bölgeye 10’uncu ekibini sevk etti.

Deprem nedeniyle bölgenin enerji ihtiyacının karşılanması ve aydınlatılması için çalışmalarını sürdüren TREDAŞ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TEDAŞ ve AFAD koordinesinde çalışmalarına devam ediyor. Deprem felaketinin yaşandığı andan itibaren, bölgedeki çalışmalarını sürdüren TREDAŞ, 10’uncu ekibini de deprem bölgesine gönderdi. TREDAŞ ekipleri, bölge vatandaşlarının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bölgeye gidecek. Toplam 20 kişiden oluşan yeni ekip, Kahramanmaraş’ta enerji nakil hatlarının iyileştirilmesi ile konteyner ve çadır kentlerin ihtiyaçlarına yardımcı olacak.

TREDAŞ bugüne kadar deprem bölgesine, 242 kişilik ekip, 3 adet yardım malzemesi dolu kamyon, 8 sepetli araç, 41 tam teşekküllü pikap, 25 adet arazi aracı, biri 22 kVA teleskopik jeneratör olmak üzere toplam 11 adet jeneratör ile bölgeye destek oldu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu