“Baba şefkattir koruyup kollayandır”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, 18 Haziran “Babalar Günü” dolayısıyla yazılı basın açıklaması yayınladı. Yaptığı açıklamada baba olmanın zor bir iş olduğuna vurgu yapan Av. Tekin, “Çünkü baba olmak emek ister, gayret ister. Fedakârlık ister, sabır ister” ifadesini kullandı.

Babalar Günü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yayınlayan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, baba’nın, aileyi ayakta tutan ‘temel’ olduğu gibi, aynı zamanda aile binasını koruyan bir ‘çatı’ olduğunu ifade eden Av. Tekin, “Baba; huzur demektir, güven verendir.  Baba şefkattir, koruyup kollayandır. Baba olmak emek ister, fedakârlık ister. Her baba olan da gerçek baba olamaz, çünkü baba olmak yürek ister” şeklinde konuştu.

Babanın da annenin de değerinin yokluğunda anlaşıldığını hatırlatan Av. Tekin, “Babaların da annelerin de sağlıklarında kıymeti iyi bilinmeli. Ahirete göç edenler de rahmetle, dua ile anılmalıdır” açıklamasında bulundu.                                                           

Av. Tekin, Hz. Muhammed’in haber verdiği üç büyük günahın “Allah’a ortak koşmak ve anne babaya isyan etmek ve eziyet etmektir” hatırlatmasını da yaparak; “Tüm babalarımızın; geleceğe güvenle bakabildikleri, ailelerine vakit ayırabildikleri, ay sonunu rahat getirebildikleri ve geçim derdi yaşamadıkları günler temennisiyle Babalar Günü kutlu olsun” diye konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu