Jandarmadan operasyon üzerine operasyon

Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince son 1 haftada gerçekleştirilen operasyonlarda, çok sayıda uyuşturucu madde, 520 adet tarihi eser ele geçirildi. Yine İl Jandarma Komutanlığı tarafından terörle mücadele ve emniyet ve asayişin sağlanması amacıyla son 1 haftada gerçekleştirilen operasyonlarda, haklarında arama kararı bulunan ve askeri suçlardan aranan 39 şahıs yakalandı. Ayrıca çeşitli terör örgütlerine mensup 8 kişinin de yakalanıp haklarında gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı açıklandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadele faaliyetleri ile ilgili bilgi verildi. Yapılan açıklamada; “KOM Şube Müdürlüğünce son bir hafta içerisinde kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadele faaliyetleri kapsamında; (2.502) gram metamfetamin, (8,64) gram skunk ve (20) gram esrar maddesi ele geçirilmiş, (4) şüpheli hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Roma ve Bizans dönemine ait (165) adet sikke, (122) adet metal obje, (219) adet taş obje, (9) adet yüzük, (4) adet haç ve (1) adet mızrak ucu olmak üzere toplam (520) adet tarihi eser ele geçirilmiş, (1) şüpheli hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. Kaçakçılık ve uyuşturucuyla mücadeleye yönelik faaliyetlere, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

8 TERÖRİST YAKALANDI

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan, terörle mücadele operasyonları kapsamında farklı terör örgütlerine mensup, 8 teröristin de yakalandığı açıklandı. İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Son bir haftalık süre içerisinde terörle mücadele ile emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik icra edilen faaliyetler neticesinde; Emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik faaliyetler kapsamında; UYAP üzerinden haklarında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan toplam 10 şahıs, askeri suçlardan aranan 29 şahıs olmak üzere toplamda 39 şahıs, terörle mücadeleye yönelik faaliyetler kapsamında; Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından; PKK-KCK Silahlı Terör Örgütü Üyesi 1 şahıs, Hudut Birlikleri tarafından; FETÖ Silahlı Terör Örgütü Üyesi 4, PKK-KCK Silahlı Terör Örgütü Üyesi 3 şahıs olmak üzere toplam 8 Terör Örgütü Üyesi şahıs yakalanarak haklarında gerekli yasal işlemler yapılmıştır. Terörle mücadele ile emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik çalışmalara yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” açıklamalarına yer verildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu