Sezon açıldı, talepler artıyor

Edirne’ de hizmet vermeye devam eden Adresin Hotel’in Müdürü Can Pekbaş, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için rezervasyonların gelmeye başladığını belirten Pekbaş, Kurban Bayramı’nda da yoğunluk beklediklerini ifade etti. Pekbaş, otelde konaklayan misafirlere Lavanta Festivali’ne katılmaları için tavsiyede bulunduklarının altını çizdi ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın da haziran ayı sonunda yoğun bir şekilde gelmeye başlayacaklarını söyledi. Ayrıca Pekbaş, Edirne’de otel fiyatlarının hak edilenin altında olduğunu da vurguladı.

Edirne’de hizmet veren Adresin Hotel’in Müdürü Can Pekbaş, gazetemizin sorularını yanıtladı. 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için taleplerin gelmeye başladığını belirten Pekbaş, Kurban Bayramı için de otellerde yoğunluk beklediğini ifade etti. Pekbaş; “Biz her zaman olduğu gibi, gelecek olan misafirlerimize yüzde 100 hazırız. Her an yüzde 100 kapasiteyle hizmet verebilmek için hazırlıklarımızı her zaman maksimum seviyede tutup, gelecek olan misafirlerimizi bekliyoruz. Kırkpınar tarihleri için talepler gelmeye başladı. Zaten bu sene çok çekişmeli bir Kırkpınar olacak gibi gözüküyor, katılacak olan güreşçilerden de bu gözlemleniyor. Keza açıklanan ödüller de hatırı sayılır rakamlara ulaşmış durumda, o yüzden bayağı çekişmeli bir Kırkpınar geçecek gibi gözüküyor. Kırkpınar’ı seven, takip eden insanlar da taleplerini oluşturmaya başladılar. Hemen öncesinde Kurban Bayramı var. Kurban Bayramı’nda da artık, İstanbul’a yakın bir lokasyonda olduğumuz için, Edirne yavaş yavaş tercih edilebilir bir hale gelmeye başladı. Umarım önümüzdeki dönemde daha da yoğun olur ki Kurban Bayramı’nda da biz bir yoğunluk bekliyoruz açıkçası. Hazırlıklarımızı biraz da bu yönde yaptık” dedi

“OTELİMİZDE KONAKLAYAN MİSAFİRLERİMİZE LAVANTA FESTİVALİ’NDEN BAHSEDİYORUZ”

Lavanta Festivali’ne daha çok yurtiçinden gelen ziyaretçilerin ve günübirlik gelen ziyaretçilerin katılım sağladığını belirten Pekbaş, Adresin Hotel’e konaklamaya gelen misafirlere Lavanta Festivali’ne gitmelerini tavsiye ettiklerini kaydetti. Pekbaş; “Lavanta Festivali’ne yakın şehirlerden, günübirlik gelenler oluyor. Biz, o tarihlerde Edirne’de, otelimizde konaklayan misafirlerimize Lavanta Festivali’nden bahsediyoruz ki gitsinler, görsünler bir anı biriktirsinler diye. Umarım ileri tarihlerde Lavanta Festivali çok daha aktif, çok daha yakın illerden, çevre illerden misafir çekmeye başlar. Çünkü yurtdışında bunun birçok örneği var, lavanta bahçelerine giriş ücretleri gibi şeyler söz konusu. Bir lavanta ile, o görselle fotoğraf çektirebilmek için dünyanın parasını ödeyebilen insanlar var. Fransa bunu çok güzel başarabilmiş durumda. Birkaç sene içerisinde bence Edirne bunu başarabilecek durumda, yurtdışından ziyaretçilerle vesaire. Çünkü çok güzel lavanta bahçemiz, alanımız var. Festivalde de çok güzel etkinlikler gerçekleştiriliyor. Her sene daha iyiye doğru gidecek diye umuyoruz” şeklinde konuştu.

“GURBETÇİLER, HAZİRAN AYININ SONLARINA DOĞRU HAREKETLİ BİR ŞEKİLDE GELMEYE BAŞLAYACAKLARDIR”

Pekbaş, yurtdışında yaşayan vatandaşların yavaş yavaş gelmeye başladığı, ancak haziran ayının sonlarına doğru yoğun bir şekilde gelmeye başlayacaklarının altını çizdi. Pekbaş; “O dönemde maalesef, her sene yaşıyoruz biz bunu. Kırkpınar da ister istemez bir denk gelme yaşanıyor. Bu sene de yine benzer bir durum olacaktır diye tahmin ediyorum. Gurbetçi misafirlerimiz, şu an biraz gelmeye başladılar ama tam anlamıyla gurbetçiler, haziran ayının sonlarına doğru hareketli bir şekilde gelmeye başlayacaklardır diye düşünüyorum. Açıkçası, Kurban Bayramı’nın hemen akabinde bir yoğunluk bekliyoruz ki Kurban Bayramı’nı kapsayan tarihler dahil olacaktır diye düşünüyorum. Bu sene tabi ekonominin durumundan kaynaklı olarak, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın, Türkiye’ye yoğun bir şekilde geleceğini tahmin ediyorum” diye konuştu.

“FİYATLA DEĞİL, KALİTEYLE REKABET ETMEMİZ GEREKİYOR”

Edirne’deki otel fiyatlarının, hak edilen rakamların altında olduğunu söyleyen Pekbaş, kaliteli hizmetin düşük fiyata verilmesinin makul bir durum olmadığını vurguladı. Hizmet kalitesi, otel kalitesi ve şehrin kalitesi artsın diye mücadele ettiklerini kaydeden Pekbaş; “Edirne’deki otel fiyatları, maalesef hak ettiği rakamların altında ilerliyor. Fiyatla değil, kaliteyle rekabet etmemiz gerekiyor. Alternatif çok fazla olunca ve şehir boş kalınca, bu rekabet rakam rekabeti haline geliyor, ucuz destinasyon haline geliyoruz. Edirne’de otel fiyatlarının aslında çok daha iyi yerlerde olması lazım, keza artan maliyetlerden dolayı bütün işletmeler olarak ister istemez belli bir seviyeye çıkmak zorunda kaldık. Kaliteli hizmet verip, düşük fiyata hizmet vermek çok da makul bir durum değil. Kaliteli hizmeti, kaliteli fiyata verip, kaliteli müşteri getirmemiz gerekiyor. Bizler bunun için uğraşıyoruz, mücadele veriyoruz ki Edirne de hak ettiği yeri bulsun, Edirne otelciliği de hak ettiği yeri bulsun, hak ettiği kazançları alsın. Edirne’de çalışan otel personelleri de hak ettikleri kazançları elde etsin diye aslında biz bunları istiyoruz. Biraz daha kalifiye elemanlar, kalifiye personeller ve kalifiye insanlarla bu işleri yapalım ki hizmet kalitesi artsın, otellerimizin kalitesi artsın, şehrimizin kalitesi artsın diye mücadele ediyoruz. Artan maliyetlerden dolayı fiyatlar, geçen seneye nazaran biraz yüksek seyrediyor ama oteller yine, hak ettiği rakamları kazanamıyor maalesef” açıklamalarında bulundu.

“BİZİM EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ, YÜKSEK METREKARELİ ODALARIMIZIN BULUNMASI”

Pekbaş, 92 oda ve 240 kapasiteyle hizmete hazır olduklarını söyledi ve diğer otellere nazaran daha geniş odalarının bulunduğunu da ifade etti. Pekbaş; “Otelimizde 92 oda mevcut. 240 yatak kapasitemiz var. Bizim en büyük avantajımız, orijinal diye tabir ettiğimiz 4 kişilik ve 5 kişilik, yüksek metrekareli odalarımızın bulunması, keza çoğu otel standardında 25 metrekare odalar üzerinden hareket edilir. Bizim odalarımızın metrekaresi ortalama olarak 38-40 metrekare çıkıyor. 92 odayla hizmet vermeye devam ediyoruz, misafirlerimize en iyi şekilde hizmet vermek için çalışıyoruz” söylemlerinde bulundu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu