Prömiyere yoğun ilgi

Aziz Nesin’in yazıp Yücel Erten’in yönettiği, Tuğberk Yaşa’nın yönetmenliğini yaptığı ve Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kursiyerleri tarafından oynanan Azizname isimli tiyatro oyununun prömiyeri, Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde prömiyeri yapılan, Azizname isimli tiyatro oyununa, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Aziz Nesin’in yazıp Yücel Erten’in yönettiği, Tuğberk Yaşa’nın yönetmenliğini yaptığı ve Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kursiyerleri tarafından oynanan oyun, seyircinin beğenisini topladı. Merhaba, Sus Konuşma, Garba Açılan Pencere, Mebus Paltosu, Bir Varmış Bir Yokmuş, Nasıl Bir Değişiklik Oldu? / Du Bakali N’Olecak? ve Selam isimli 7 kısa epizodtan oluşan ve 60 dakika süren oyunda, 25 kursiyer rol aldı.

Oyunda emeği geçen ekip ve sanatçılar ise şöyle; Yardımcı yönetmen ve oyuncu Hayal Çavdarlıel, sahne amiri Busem Ceren Çallı, asistan Hasan Alper Umurlu, ışık kumanda Burak Batuk, ses teknisyeni Gökay Kaba. Sahne alan oyuncular; Eylül Dursun, Eyüp Baran Uçan, Halime Çelik, Hayal Çavdarlıel, Latifenur Yıldırım, Özer Özgün, Tülin Erdoğan,Yeliz Çavdar, Zeliha Yıldız Karaman. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu