DİSK Büyük İşçi Direnişi’nin yıldönümünü unutmadı

DİSK Genel-İş Trakya Şubesi, 15-16 Haziran Büyük İşçi Dirnenişi’nin 53’üncü yılı kapsamında Saraçlar Caddesi’nde basın açıklaması yaptı.

Sendikalılar adına açıklamayı okuyan DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen, 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nin anlam ve önemini anlattı. Şen; “DİSK’in ve Türkiye işçi sınıfının en büyük direnişlerinden 15-16 Haziran şanlı işçi direnişinin 53’üncü yılındayız. İşçi sınıfının birliğinin, dayanışmasının ve mücadelesinin sembolü haline gelen bu onurlu direnişte yaşamını yitiren arkadaşlarımızı bir kez daha saygıyla anıyoruz” dedi.

“İŞÇİ SINIFI, HAKLARINA SAHİP ÇIKMAK İÇİN BİRLEŞMEK VE MÜCADELE EDEREK KAZANMAK ZORUNDADIR”

Günümüzde de işçi sınıfının çektiği sıkıntılardan bahseden Şen, işçi sınıfının haklarına sahip çıkması için birleşmek zorunda olduklarını kaydetti. Şen; “Bugün de işçilerin hakları ciddi tehditler altında. Zamlar ücretlerimizi eritiyor, alım gücümüz geriliyor. Sendikal haklarımız sistematik olarak saldırı altında. Açlık sınırının bile altındaki asgari ücret ortalama ücret haline geliyor. Gelir dağılımı bozuluyor, zengin daha zengin olurken emeğiyle geçinenler yoksullaşıyor. Vergi adaletsizliği nedeniyle ekmeğimiz daha da küçülüyor. Örgütlerimizi büyütmek, birliğimizi sağlamlaştırmak ve mücadelemizi yükseltmek. 53 yıl önce sendikal hakları için ayağa kalkan işçi sınıfı, bugün de haklarına sahip çıkmak için birleşmek ve mücadele ederek kazanmak zorundadır” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu