ÖTV düzenlemesi fiyatları arttırdı

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan kararlara göre, akaryakıtta ve doğalgazda ÖTV tutarları arttırıldı. Buna göre, benzinin litre fiyatındaki ÖTV tutarı 2,52 liradan 7,52 liraya, doğalgazda ise ÖTV tutarı 0,0230 liradan 0,0747 liraya yükseldi. Özellikle akaryakıttaki ÖTV düzenlemesi benzin istasyonlarındaki tabelalara da yansıdı.

Akaryakıttaki ve doğalgazdaki özel tüketim vergi oranları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yeniden düzenlenerek Resmi Gazete’de yayınlandı. Karara göre kurşunsuz benzinin litre fiyatı üzerinden alınan ÖTV tutarı 2,52 liradan 7,52 liraya, motorinin litre fiyatı üzerinden alınan vergi tutarı ise 2,05 liradan 7,05 liraya yükseldi. Otogaz da ise 5,77 lira ÖTV alınacak. Diğer yandan benzol, tuluol, ksiol, solvent nafta gibi ürünler ile madeni yağlama ürünlerinin ÖTV tutarlarında da artışa gidildiği duyuruldu. Akaryakıttaki ÖTV düzenlemelerinin ardından ÖTV artışı, benzin istasyonlarındaki tabelalarda da görüldü.

Diğer yandan doğalgaz bedellerindeki ÖTV oranlarında da düzenleme yapıldı. Alınan karara istinaden ÖTV tutarı standart metreküp başına doğal gazda 0,0747 lira, motorlu taşıtlarda yakıt olarak kullanılan doğal gazda ise metreküp başına 2,7944 liraya yükseltildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu