Mahalleli söyledi, ilgili birimler not aldı

Sabuni Mahallesi sakinleri ile İl Emniyet birimleri, belediye ekipleri bir araya gelerek mahallenin güvenlik, ulaşım gibi sorunlarını konuştular. Mahalleliler, Sabuni Mahallesi’nde en çok yasaklı madde kullanımına ve otopark sorunlarına dikkat çektiler.

Edirne İl Emniyet birimleri ve belediye görevlileri, Sabuni Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek zaman zaman yapılan toplantıyı yaparak, sorunları ve talepleri dinleyerek not aldılar. Toplantıda bulunan Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman, mahallede bulunan metruk binalarda izinsiz konaklayan düzensiz göçmenlere dikkat çekti. Yaman; “Emniyet amirlerimize, ekiplerimize mahallem ve şahsım adına teşekkür ederim. Zaten her zaman yanımızdalar. Bizim amacımız mahallemiz daha huzurlu, uyumlu olsun. Bunun için de gerekli sorularımız ve taleplerimiz var bu talepleri bugün emniyet ekiplerimize ileteceğiz. Onlar da sağ olsun her zaman ilettiğimiz taleplere karşılık verdiler, vermeye de devam ediyorlar. Mahallelimizin öncelikli şikayet ettiği durum göçmenlerdir. Düzensiz göçmenler metruk binalara girerek zaman zaman huzursuzluk çıkarabiliyorlar. Bu durumdan hem biz mahalleliler, hem de emniyetimiz rahatsız oluyor ve kendileri gerekli önlemleri alıyorlar. Ama maalesef bir yere kadar. Çünkü düzensiz göçmenler bir metruk binadan çıkıyor diğerine gidiyor. Hep beraber el birliği ile bu sorunu çözmeye çalışıyoruz. Şuan Sabuni Mahallesi’nde toplam 11 tane metruk bina var, 8 tane de tarihi eser yapılarımız var” diye konuştu.

Edirne’nin merkezinde büyük bir alanı kapsayan Sabuni Mahallesi’nin diğer önemli sorunu da trafik ve otopark konusu olduğunu söyleyen Yaman, “Diğer yandan Sabuni Mahallesi olarak trafik sorunumuz da mevcut. Trafik ve otopark sorunu bazen kavga boyutuna da gelebiliyor. Tabi ki bu konuda belediyenin trafik birimlerine de sorun ve taleplerimizi iletiyoruz. Her geçen gün trafik sorunumuz daha da artıyor. Şuan gurbetçi zamanı bu sebeple Bulgarlar gelmiyor. Gurbetçi sezonunun ardından yerli yabancı turistler geldiği zaman otopark ve trafik sorunu tekrarlayacaktır. Bu trafik ve özellikle otopark durumu değnekçi diye tabir edilen fırsatçıların da türemesine sebebiyet veriyor. Bunlara önlem alınmasını talep ediyoruz” diyerek mahallelinin kendisine ilettiği sorunları emniyet birimlerine ve belediye görevlilerine iletti. Yapılan toplantıda vatandaşlar da mahalle sakini olarak gördükleri ve çözüme ulaşmasını istedikleri sorunları ve talepleri ilettiler. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu