Cumartesi Pazarı son kez kuruluyor

Edirne’de özellikle meyve ve sebze alışverişi için vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören 1 .Murat Mahallesi’nde kurulan Cumartesi pazarı bu hafta son kez kurulacak. Cumartesi pazarı, yaklaşık 5 ay boyunca Margi ile Migros’un arasında bulunan alanda kurulacak.

1995 yılında yapılan ve bu hafta son kez aynı yerinde kurulacak olan Cumartesi Pazarı alanı, yenileme çalışmaları sebebiyle Margi ile Migros’un arasında bulunan alana taşınıyor. Pazar yenileme çalışmalarının yaklaşık 5 ay sürmesi bekleniyor. 1. Murat Mahallesinde bulunan ve Cumartesi Pazarı olarak kullanılan yapının günümüz deprem yönetmeliğine uygun kapalı pazaryeri olarak projelendirilip yapılması işi mayıs ayı belediye meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilmişti.

Taşınma kararının ardından esnaf ile bir araya gelen Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır ve Yönetim Kurulu Üyeleri bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Hasır, yaptığı sosyal medya paylaşımında; “Bugün cumartesi pazarı ile ilgili toplantımızı yapıp bütün esnaf arkadaşlarımızı bilgilendirdik. Bugün toplantımıza katılıp bize değerli vaktini ayıran ekmeğine sahip çıkan tüm esnaflarımıza teşekkür ederim.  Birlikten kuvvet doğar. Her zaman böyle birlik ve beraberlik içerisinde olmak dileğiyle” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu