LÖSEV’den çeyrek asır etkinliği

Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde bir araya gelen Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) gönüllüleri, LÖSEV’in 25’inci yılı etkinlikleri kapsamında, yaklaşık 50 lösemili çocuk ve ailesinin davetli olduğu piknik etkinliği gerçekleştirdiler. Etkinlik kapsamında çocuklar, Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’ni gezdiler, yüzlerini gönüllerinden geçtiği gibi boyattılar ve yemek yediler.

LÖSEV, Edirne’de 25’inci yıl etkinlikleri kapsamında Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde piknik etkinliği gerçekleştirdi. Yaklaşık 50 lösemili çocuk ve ailesinin davet edildiği etkinlikte, eğitici ve öğretici etkinlikler gerçekleştirilirken, piknik kapsamında yemek yenildi ve çocuklara yüz boyamaları yapıldı. Açıklamalarda bulunan LÖSEV İstanbul İl Koordinatörü Ayşe Ertuğrul, LÖSEV olarak 25 yıldır var olmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Ertuğrul; “Biz LÖSEV olarak, bu sene 25’inci yılımızı kutluyoruz. 25 yıldır bir sivil toplum kuruluşu olarak var olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu 25’inci yıl kapsamında, ailelerimizle, çocuklarımızla, kayıtlı hastalarımızla hem bir araya gelmek hem de yaz etkinliği yapmak adına bugün burada Edirne’deyiz. Edirne Belediyesi, Edirne Giyim Sanayi firması, sağ olsunlar bize desteklerini verdiler. Çocuklarımız ve aileleriyle güzel bir gün geçirmek dileğiyle geldik. Yaklaşık 50 ailemizi ağırlıyoruz, çocuklarımız ile birlikte 100 kişilik bir organizasyon planlamasını yaptık. Etkinlikte, çocuklarımız ile birlikte piknik tadında bir organizasyon planladık. Eğitici, öğretici çalışmalarımız olacak. Aynı zamanda hep birlikte, yemeklerimizi yiyeceğiz, çocuklarımızı eğlendirecek yüz boyamaları yapacağız. Burası aynı zamanda öğretici bir park. Çocuklarımızın, burada bu bilgileri de öğrenmesini sağlayacağız” dedi.

LÖSEV Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, çocukların etkinlikte keyifli vakit geçireceklerini belirterek; “Lösemili Çocuklar Vakfı’nın, bu güzel yaz günlerinde LÖSEV’e kayıtlı aileler ile düzenlediği, keyifli bir piknik etkinliğindeyiz. Çocuklara parkı gezdireceğiz ve onların keyifli vakit geçirmesini sağlayacağız. Tüm ailelerimizle, güzel keyifli bir gün geçirmeyi umut ediyorum” şeklinde konuştu.

“LÖSANTE HASTANESİNİN TAMAMINA RUHSAT VERİLSİN”

Edirne Belediyesi’nin LÖSEV’e ellerinden gelen bütün desteği verdiğini Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Ankara’da bulunan ve ücretsiz kanser tedavisi sunan LÖSANTE hastanesinin 75 yatağına Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat verildiğinin altını çizerek LÖSANTE hastanesinin tamamına ruhsat verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Tanrıkulu; “Edirne Belediyesi olarak, başta başkanımız Recep Gürkan Edirne’de LÖSEV aktivisti kendisi, biz de LÖSEV’e gerçekten çok destek veriyoruz. Bize Hasan Ali Yücel Çocuk Parkı’nı kullanma isteği gelince, hızlıca organize olduk ve burada lösemili çocuklarımızın hem eğlenmesini hem lösemili çocuk ailelerinin bir araya gelmesini sağladık. Bizim buradaki en önemli amacımız, çocuklarımız iyileşsin, çocuklarımız iyi olsun, sağlıklı olsunlar. Bu anlamda da burada çocuklarımızla çok güzel saatler geçireceğiz. Onları çok seviyoruz ve Edirne Belediyesi olarak, elimizden gelen bütün desteği sonuna kadar LÖSEV’e veriyoruz. İyi ki LÖSEV var. Türkiye’de LÖSANTE diye çok önemli bir hastane var. LÖSANTE’deki kanser tedavisi yüzde 100 ücretsiz. Biz istiyoruz ki o hastanenin ruhsatı tam verilsin. Şu anda Sağlık Bakanlığı, 75 yatağına ruhsat verdi ama daha fazla kapasitesi var. İstiyoruz ki LÖSANTE hastanesinin tamamına ruhsat verilsin, bu çok önemli. Hem tedaviye ulaşabilmekte hem ücretsiz tedavi hem de en iyi tekniklerle kanserli hastalarımıza, şifa oluyor o hastane. Başta Üstün Ezer hocamız olmak üzere, bütün LÖSEV çalışanlarına, gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. İyi ki LÖSEV var, iyi ki hep birlikte biz bu dayanışmayı sağlıyoruz” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu