Sevilen müezzin ebediyete uğurlandı

Edirne’nin renkli simalarından olan, beyaz giyim stili, uzun saçları ve güzel sesi ile bilinen eski Selimiye Camii müezzini Nadi Ersoy, tatil için gittiği Balıkesir’in Akçay ilçesinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. 83 yaşındaki Nadi Hoca için dün 41 yıl görev yaptığı Selimiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Nadi Hoca, yoğun katılımla gerçekleşen cenaze töreninin ardından memleketi Avarız Köyü’ne defnedildi.

Mimar Sinan’ın “Ustalık eserim” dediği Selimiye Camii’nde 41 yıl boyunca müezzinlik görevini yapmış olan Nadi Ersoy 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ersoy, tatil amaçlı gittiği Balıkesir’in Akçay ilçesinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Edirne’nin renkli simalarından olan ve halk arasında “Sosyetik müezzin” olarak tanınan Ersoy, uzun saçları, beyaz giyimi ile tanınırdı. Selimiye Camii’nde okuduğu ezan ve getirdiği kamet ile sesine hayran bırakan Ersoy, emekli olduktan sonra da Selimiye Camii’ni tanıtmaya devam etmiş, Edirne’nin gönüllü tanıtım elçiliği yapmıştı. Birçok sanatçı, iş insanı ve siyasetçiye ezan okuyan, kamet getiren Nadi Hoca için, dün Selimiye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Nadi Hoca, oldukça yoğun katılımla gerçekleşen cenaze töreninin ardından, doğduğu köy olan Avarız Köyü’nde son yolculuğuna uğurlandı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu