Klima el yakıyor, hava soğutucular serinletiyor

Yaz aylarının gelmesiyle gün geçtikçe artan sıcaklıklara karşı vatandaşlar da serinlemenin yollarını arıyorlar. 18-22 bin TL’den başlayan klima fiyatları el yakınca, fiyatları 1800- 3000 TL arasında değişen hava soğutucu cihazlar da yok satmaya başladı. Klima alamayan vatandaşlar serinlemek için hava soğutucu cihazları tercih ediyorlar.

Akdemirler Mağazalarının yetkisi Şaban Topçu, yeni geliştirilen hava soğutucu cihazların bu sene daha çok tercih edildiğini söyledi. Topçu yaptığı açıklama, hava soğutucu cihazlarının klima kadar büyük kapasiteli etkisi olmasa da vantilatörden daha iyi serinlemeye çözüm olduğunu kaydetti. Topçu; ““Bu soğutucu havadan geçiyor. Cihazın arkasında bulunan hazneye su ve buz koyuyoruz. Sağa, sola ayarlanabilen modları ve zamanlayıcı var. Hız ayarı da yapılabilir. Bunlar geçen yıl çıktı. 60’lık, 70’lik ve 100’lük olmak üzere 3 tip cihaz var” dedi.

Çok fazla talebin olduğunu da kaydeden Topçu; “Maalesef klima sezonu açıldığı için klimalar tükendi. Klimalar evlere 15 gün sonra takılıyor, vatandaşlar sıra bekliyor. Bu cihazdan da 50 adet geldi. Fiyat olarak da çok makul, 1800 lira gibi bir fiyatı var. İçine su koyduğunuzda, normal küçük bir odada ihtiyacınızı karşılayabiliyor. Vatandaşlar bundan dolayı cihazı tercih edebilirler. Vantilatör de elimizde tükenmek üzere, vantilatörlere kıyasla bu cihazda buz olduğu için, kesinlikle bu cihazı daha çok tercih ediyorlar. Vantilatör 1000 lira, bu cihazlar 1800 lira civarında. Hem klimaya hem vantilatöre alternatif oldu, hatta vantilatörün bir adım önüne geçti” diye konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu