“Bu hain girişim, milletimizin feraseti ile karşılaştı”

AK Parti Edirne İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne yönelik açıklama yapıldı. Açıklamada, “FETÖ, devletin kritik noktalarını ele geçirmek ve demokratik iradeyi susturmak amacıyla kalkışma başlattı. Ancak bu hain girişim, milletimizin feraseti, cesareti ve inancıyla karşı konulmaz bir direnişle karşılaştı” ifadelerine yer verildi.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İBA, terör örgütü FETÖ’nün hain darbe girişiminin milletçe bastırılışının yıl dönümü olan 15 Temmuz Milli Demokrasi ve Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajta; “Bundan tam 7 yıl önce 15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizin bağımsızlığına ve demokrasisine kasteden terör örgütü FETÖ, devletin kritik noktalarını ele geçirmek ve demokratik iradeyi susturmak amacıyla kalkışma başlattı. Ancak bu hain girişim, milletimizin feraseti, cesareti ve inancıyla karşı konulmaz bir direnişle karşılaştı” denildi.

“Bu karanlık gece, Türk milletinin iradesi ve demokrasiye olan bağlılığı ile aydınlandı. Edirne’mizde de vatandaşlarımız sokaklara döküldü, hainlerin karşısına dikildi. Bu direniş, milletimizin ortak amacı, milli birlik ve beraberliğiyle gerçekleşti” sözlerine yer veren İba; “15 Temmuz gecesi, tarihimize yakışır kahramanlar ortaya çıktı. Askerimizden polisimize, sivil vatandaşlarımızdan siyasetçilerimize kadar herkes, birlik ve beraberlik içinde vatanını, demokrasisini, özgürlüğünü savundu. Bu büyük mücadelede çok sayıda şehit verdik, pek çok vatandaşımız da bu büyük seferberlikten Gazi olarak çıktılar. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize saygılarımı ve minnetlerimi sunuyorum” dedi.  Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu