Jandarmadan uyuşturucu ve terör operasyonları

Edirne Valiliği, Edirne İl Jandarma Komutanlığı ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından terörle mücadele, kaçakçılıkla ve organize suçlarla mücadele, emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik faaliyetler kapsamında yapılan operasyon hakkında bilgi verdi.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan uyuşturucu operasyonunda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. Edirne Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “Edirne İl Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürlüğünce yürütülen kaçakçılık ve Organize Suçlarla mücadele kapsamında son bir hafta içerisinde yürütülen faaliyetler neticesinde; 11.100 gr. esrar maddesi, 3.692 kök kenevir bitkisi 40 gr. eroin ve 20 gr. metamfetamin uyuşturucu madde ele geçirilmiş 2 şüpheli hakkında gerekli yasal işlemler yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yine Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince son bir hafta içerisinde, terörle mücadele ve asayişin sağlanmasına yönelik yapılan operasyonlarda, haklarında çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 41 kişi ve çeşitli terör örgütlerine mensup 25 kişinin yakalandığı açıklandı. Edirne Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “Edirne İl Jandarma Komutanlığınca, son bir haftalık süre içerisinde terörle mücadele ile emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik icra edilen faaliyetler neticesinde; Emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik faaliyetler kapsamında; UYAP üzerinden haklarında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan toplam 14 şahıs, askeri suçlardan aranan 28 şahıs olmak üzere toplamda 42 şahıs ele geçirildi. Terörle mücadeleye yönelik faaliyetler kapsamında; Edirne İl J.Klığı tarafından; FETÖ Silahlı Terör Örgütü üyesi 5, PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü üyesi 3 şahıs, MLKP Silahlı Terör Örgütü üyesi 5 şahıs, Hudut Birlikleri tarafından; FETÖ Silahlı Terör Örgütü üyesi 11, PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü üyesi 1 şahıs olmak üzere toplam 25 terör örgütü üyesi şahıs yakalanarak haklarında gerekli yasal işlemler yapılmıştır” denildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu