Kıyı şeridinde su baskını

Geçtiğimiz hafta sonu etkili olan yoğun sağanak yağış sebebiyle, Keşan’a bağlı Erikli, Mecidiye, Yayla, Danişment ve Gökçetepe köylerinde su baskınları meydana geldi. Keşan Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, mağduriyetleri gidermek için çalışmaların başladığı açıklanırken, can kaybının bulunmadığı bildirildi.

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Erikli, Mecidiye, Yayla Danişment ve Gökçetepe köylerinde, geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen yoğun sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Su baskınlarının meydana geldiği bölgede, büyük maddi zarar görülürken, alınan bilgiye göre can kaybı bulunmuyor. Keşan Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, vatandaşlar ve ekipler ile seferber olunduğu açıklandı. Yapılan paylaşımda; “Yoğun yağış sebebiyle, Erikli başta olmak üzere tüm mücavir alanlarımızda esnafımız, vatandaşlarımız ve ekiplerimiz ile birlikte seferber oluyoruz. Başta Edirne Valiliğimiz olmak üzere, Milletvekilimiz Fatma Aksal, kaymakamlığımız, belediyemiz, AK Parti ve MHP İl İlçe Başkanlarımız ve AFAD İl Müdürlüğümüz ile birlikte süreci takip ediyoruz. En kısa sürede zarar tespit çalışmalarını tamamlayıp mağduriyetleri ivedilikle gidermek için el ele veriyoruz. Can kaybı yaşanmaması en büyük tesellimiz, mağduriyet yasayan ve zarar gören tüm halkımızın yanındayız. Bölgemize geçmiş olsun” ifadelerine yer verildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da resmi sosyal medya hesabından bölgeye geçmiş olsun dileklerini iletti. Gürkan, yaptığı paylaşımda; “Keşan ilçemize bağlı Mecidiye, Erikli, Yayla, Danişment ve Gökçetepe köyü sahillerinde meydana gelen sağanak yağıştan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” açıklamalarına yer verdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu