Devlet Konservatuvarında mezuniyet coşkusu

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, mezuniyet töreni düzenledi. Törende, dereceye giren mezun öğrencilerin konseri büyük beğeni topladı.

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, sanatçılarını düzenlediği mezuniyet töreniyle uğurladı. Mezuniyet töreninde, öğrencilerin kep atma sevincine aileleri de ortak oldu. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat, Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen törene Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sezgin, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan tören, Trakya Üniversitesi tanıtım filminin gösterimi ile devam etti. Törenin açılış konuşmasını yapan 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Devlet Konservatuvarı birincisi İrem Güler, mezun olmanın gururunu ve mutluluğunu taşıdıklarını belirterek, geleceğe en iyi şekilde hazırlandıklarını ve başarılı olmaya devam edeceklerini dile getirdi. İrem Güler, tüm mezun arkadaşları adına kendilerini yetiştiren hocalarına ve ailesine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Yardımcısı ve Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Trakya Üniversitesinin köklü tarihi ve kadim gelenekleri olan bir üniversite olduğunu, öğrencilerin de bu geleneğin içerisinde alanlarında uzman hocalar tarafından tam donanımlı olarak geleceğe en iyi şekilde hazırladığını vurgulayarak “İki yıl önce büyük bir heyecanla başladığınız okulunuzdan göstermiş olduğunuz emekleriniz sonucunda bugün mezun oluyor ve aynı heyecanla hayata atılıyorsunuz. Bundan sonraki en önemli göreviniz, kendinizi ve mesleğinizi en iyi şekilde yüceltmek ve geleceğe taşımaktır. Böylesine güzide bir okul ve hocalarınızdan aldığınız eğitimle eminiz ki milletimize ve insanlığa büyük hizmetlerde bulunacaksınız. Her birinizi tüm kalbimle kutluyor, gelecek yaşamınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Rektör Yardımcısı Zafer, konuşmasında Konservatuvar hocalarına ve ailelerine de teşekkür ederek; “Sevgili hocalarım, öğrencilerimizin, yenilikçi fikirlerle nitelikli ve donanımlı bireyler olarak geleceğe hazırlanmalarında göstermiş olduğunuz çaba ve emeklerden dolayı sizleri tebrik ederim. Tüm vaktinizi, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için verirken, onların gönül dünyalarını da zenginleştirmeyi ihmal etmediniz. Emekleri unutmamak, unutturmamak da bizlerin en önemli görevi. Emeğinize, yüreğinize sağlık değerli Hocalarım. Kıymetli veliler, Gözünüzün nuru, yüreğinizin parçası evlatlarınız bugün mezun oluyorlar. Yalnızca diplomaları ile değil, tüm kazanımları ile karşınızdalar. Evlatlarınızı çok büyük fedakârlık ve emeklerle bugünlere getirdiniz. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır. Bugün onların olduğu kadar sizin de gününüz. Bu gurur sizlerin” şeklinde konuştu.

Son olarak öğrencilere seslenen Rektör Yardımcısı Ahmet Hamdi Zafer; “Trakya Üniversitesi ailesinin en kıymetli parçaları olarak her daim sizlerin yanında olmaya, sizleri desteklemeye devam edeceğiz. Burada da bir eviniz, aileniz olduğunu unutmayın. Hepinize hayatınızın bu yeni döneminde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Mezuniyet törenine video mesaj yoluyla katılan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Devlet Konservatuvarının yurt içi ve yurt dışında katıldıkları her organizasyonda Trakya Üniversitesini gururla temsil ettiğini belirterek, başarıda emeği geçen öğretim elemanları ve öğrencileri tebrik etti. Ailelerin ve hocalarının büyük özverileriyle bugünlere ulaşan mezunları kutlayan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, başarılarının artarak devam edeceğine inandığını dile getirdi.

Törende konuşmaların ardından ilk olarak dereceye giren öğrencilerin hazırladıkları müzik dinletisine yer verildi. Okullarını dereceye tamamlayan İrem Güler, Tezcan Erdem Suiçmez ve Ilgaz Ok eserlerini salonu dolduran aileleri için seslendirdi. Genç sanatçılar, aileler ve katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı. Ardından Yaylı Çalgılar Grubu sahne alarak izleyicilere bir dinleti sundular. Tören, fakültelerinde dereceye giren öğrencilere plaketlerinin takdim edilmesi ve mezun öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından meslek andının okunması ve kep atma seremonisi ile sona erdi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu