‘Her türlü darbeyi lanetliyoruz’

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı yazılı basın açıklamasında, Fetullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) lanetledi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü sebebiyle yazılı basın açıklaması yayınlayan CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, darbe girişiminin üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının araştırılmadığını kaydetti; Kahraman; 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden yedi yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan yedi yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır” dedi.

Her türlü darbeye karşı kararlı duruş vurgusu yapan Kahraman; “Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor. Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dilerim” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu