Tekin’den 15 Temmuz mesajı

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, yazılı basın açıklaması yayınlayarak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü, şehitleri ve gazileri andı.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimine, tarihte emsali görülmeyen bir cesaret ve kararlılıkla karşı koyan Türk milletine teşekkür etti. 15 Temmuz’u gerçek manada anlamanın, sloganlarla gösterişli kutlamalarla değil 15 Temmuz’dan ders çıkarmakla mümkün olacağını ifade eden Tekin, “Bunun en önemli şartının, eğitimi milli, ekonomisi güçlü, yargısı bağımsız, kardeşlik yurdu bir Türkiye’yi kurmak, hiç kimsenin darbeyi aklından bile geçiremeyeceği köklü hukuki, siyasi ve demokratik dönüşümleri gerçekleştirmektir.” dedi.

Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen, gazilere şükranlarını ileten Tekin, “Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.” ifadesini kullandı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu