Etkinlikler devam ediyor

Edirne Belediyesi tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan etkinliklerin bilgileri paylaşıldı. Belediye Konservatuarı 97 öğrencisi ve Piyano, Klarnet, Yan Flüt, Keman kurslarını tamamlayan öğrenciler, 15 Haziran Perşembe Günü 20:00’de Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda sanatseverlerle buluşacak. 16 Haziran tarihinde ise Trakya Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Güner, saat: 18.00 ‘de  “Kent Müzeleri ve Edirne Kent Müzesi” konulu söyleşi ile Edirne halkıyla bir araya gelecek.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından kurulan Atatürk Kültür Merkezi’nde etkinlikler peş peşe devam ediyor.  Belediye Konservatuarı 97 öğrencisi ve Piyano, Klarnet, Yan Flüt, Keman kurslarını başarıyla tamamlayan öğrenciler, yılsonu konseri ile mezun olacaklar. Öğrencilerin bu performanslarıyla 15 Haziran Perşembe Günü 20.00’de Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda sanatseverlerle buluşacak. Konsere tüm Edirne halkı ücretsiz olarak katılım sağlayabilecek.

Yine, Edirne Belediyesi Kent Müzesi’nde Trakya Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Güner, 16 Haziran Cuma Günü Saat: 18.00 ‘de  “Kent Müzeleri ve Edirne Kent Müzesi” konulu söyleşi ile Edirne halkı ile buluşacak.  Trakya Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz Güner tarafından “Kent Müzeleri ve Edirne Kent Müzesi” başlıklı söyleşide kent müzelerinin sosyokültürel ve tarihi değeri ile Edirne Kent Müzesi hakkında kapsamlı araştırmalar, söyleşiye katılan dinleyicilerle paylaşılacak.

MÜZİK KURSU YAZ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Diğer yandan, Edirne Belediyesi tarafından Edirneli çocuklar için ücretsiz açılan Müzik Kursu’nun yaz dönemi kayıtları başlıyor. Edirne Belediyesi Belediye Konservatuvarı tarafından 9 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek müzik kursunda; Koro, Müzik Kültürü ve Temel Müzik Eğitimi çocuklara sunulacak. Müzik Yaz Okulu Başvuruları 19- 23 Haziran Tarihleri arasında Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nden yapılabilecek. Koro, Müzik Kültürü ve Temel Müzik Eğitimi’nin yer alacağı müzik kursuna başvurular 19- 23 Haziran tarihleri arasında Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nden yapılabilecek. 7-18 yaş gurubu aralığındaki tüm çocuklar kursa başvuru yapabilecek. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu