Öğrenciler ilk kez sahnede

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nın bünyesinde yer alan Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndaki tiyatro kurslarına katılan öğrenciler ilk kez izleyici karşısına çıkıyor. Tüm yıl öğrendiklerini ve yeteneklerini sergileyecek olan öğrenciler, tiyatro dünyası için de ilk adımlarını atmış olacak.

Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nın bünyesinde yer alan Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda hem hazırladığı oyunlarla izleyici karşısına çıktı hem de tiyatroya ilgi duyan çocukları da tiyatro sahnesinde bir araya getirdi. Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’nda tiyatro sınıflarına seçilen 10-12 grubu ve 13-17 yaş grubu öğrencileri yılsonuna özel olarak eğitmenleriyle birlikte hazırladıkları oyunları izleyiciler ile buluşturacak.

10-12 YAŞ GRUBUNDAN DÜŞLER KUMPANYASI

İlk olarak eğitmenliğini ve yönetmenliğini Özge Tatar ile Mert Can İşcan’ın yaptığı 10-12 yaş grubu tiyatro öğrencileri “Düşler Kumpanyası” isimli tirat resitali ile 18 Haziran Pazar Günü Saat 17:00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alacak. 7 ayrı tiratı bir araya getirerek, harika bir festivale dönüştüren çocuklar, hazırladıkları oyunda Cimri Harpogon’un tersliklerine, Osip’in çekeceği acılara, Agafya’nın kararsızlığına, Zilha’nın maskaralıklarına yer verecek. Oyunca kadrosunda ise Burak Çelakıl, Çınar Yalabık, Ece Alp, Deniz Olgun Canbaz, Dila Hüma Kaynak, Zeynap Çıdamal, Zeynep Kılavuz yer alacak.  

13-17 YAŞ GRUBU TİYATRO ÖĞRENCİLERİNDEN “SEVGİLİ DOKTOR”

Eğitmenliğini ve yönetmenliğini Didem Kuıda’nın yaptığı 13-17 yaş grubu tiyatro öğrencileri ise “Sevgili Doktor” isimli oyun ile 20 Haziran Salı Günü Saat 20:00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alacak. Oyuncu kadrosunda ise Birce Duru Kurulgan, Yaren Firdevs Karagöz, Elifnaz Aydoğan, Yağmur Güler, Nurşah Cemre Purodran, Serap Sina Günduğan yer alırken, Sahne Amirliğini Busem Ceren Çamlı, Asistanlığını Hira Çetin yapacak. Işık-Ses Kumanda ise Burak Batuk’a ait olacak. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu