“Her şey planlamayla başlar”

Havsa’da projelere devam

Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, ilçede basın mensuplarıyla bir araya gelerek, görev süresinden bugüne kadar yapılan ve yapımına devam edilen projeleri anlattı. Balkan yaptığı açıklamada, kaynakları dikkat kullanmaya özen göstererek, yepyeni bir Havsa oluşturacaklarını dile getirerek, ilçede bulunan derenin ıslahının da yapılacağını kaydetti.

Havsa’da basın mensuplarıyla bir araya gelen Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan ilçede yapılan projeleri ve değişiklikleri anlattı. Basın mensuplarına açıklama yapan Balkan; “4,5 yıl önce belli proje ve belli hedeflerle göreve geldik. O dönemlerde ilçemizin, belediyemizin fotoğrafını çekmiş, eksiklikleri, ilçemizin ihtiyaçlarını tespit etmiştik. Bunun devamında göreve gelir gelmez projelendirme safhasına geçtik. Öncelikle belediyemizin bütçesini doğru kullanmak adına o dönemki ekonomik sıkıntılarımızı gidermek adına bir planlama gerçekleştirdik. Aldığımız tedbirlerle yaptığımız tasarruflarla ve en önemlisi gelir kaynaklarımızı verimli harcayarak önemli projelere imza attık. Şuanda ilçemiz büyük bir değişimden ve büyük bir yenilikten geçiyor. İlçemiz özellikle yollarıyla, kaldırımlarıyla, yeni yeşil alanlarıyla, yeni ilçe meydanıyla yenilendi. Proje bittiğinde güzel bir kent meydanına sahip olmuş olacağız. Yine yeni bir otogara sahip olurken, yeni çarşı düzeninde esnafımızın kendini göstermesini sağlayacak, onların işlerini büyütecek yeni sokak düzenlemeleriyle, ışıklandırmalarıyla, iki üç senedir sahip olduğumuz doğalgazla birlikte hayat konforu artmış bir Havsa’ya sahip olduk. Doğalgazın da gelmesiyle nerdeyse ilçemizde dokunmadığımız yer kalmadı. Tüm sokaklarımızı, tüm kaldırımlarımızı yeniledik” dedi.

Dere ıslahına da değinen Balkan; “Diğer yandan gençlerimize de yatırım yaptık. Onların sporsal, kültürel, sanatsal, eğitim alanındaki tüm ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarız oldu. Gelinen noktada büyük çerçeveye bakıldığında Havsa’da şuanda devam eden en az 5-6 büyük projeye ev sahipliği yapıyoruz. Bunların içerisinde en önemlilerinden biri dere ıslahı ve Havsa Yaşam Alanı projemizdir. İlçemizin içerisinden geçen büyük deremizi şuanda ıslah ediyoruz. Devamında da yaklaşık 1,2 km’lik gidiş geliş yönüyle toplam 2,5 km’lik bir alanda yürüyüş, bisiklet yolları, sosyal alanları inşa ediyoruz. Havsa’mıza yepyeni bir yaşam alanı katmış olacağız. Havsa deremiz artık ilçemizin kanayan yarası olmayacak. İlçemizde güzel bir planlamayla yola çıktık. Her şey planlamayla başlar ilkesiyle hareket ediyoruz. Kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmaya devam ediyoruz. Bu çalışmaları yaparken halkımızı üzmeden, kırmadan onları düşünerek en konforlu hizmeti alacakları şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah yakında yeni yaşam alanlarıyla Edirne’ye, Türkiye’ye yakışan yepyeni bir Havsa’yı yeniden oluşturmuş olacağız” diye konuştu.

Belediye Başkanlığı için yeniden aday olup olmadığı merak edilen Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan; “Adayım dersem çok doğru olmaz ama herkes bu görevlere gelmek ister. Bu görevle halkına, milletine hizmet etmek ister. Adaylık noktasında partimiz ne karar verirse o karara saygı duyar, karar doğrultusunda hareket etmeye devam ederiz” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu