Edirnespor topbaşı yaptı

Geçtiğimiz sezon son hafta karşılaşmasında ligde kalmayı garantileyen Edirnespor, geçtiğimiz gün Edirne 25 Kasım Stadı’nda kurban kesilmesiyle sezonu açtı. Açıklamalarda bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirnespor Kulüp Başkanı Onur Yaren Ayaydın, kentteki iş insanlarını yeni sezonda Edirnespor’a destek vermeye davet etti. Edirnespor Teknik Direktörü Hamza Mutlu da yeni sezonda Play-Off’u hedeflediklerini dile getirdi.

                Edirnespor, 25 Kasım Stadı’nda yapılan kurban kesme töreniyle yeni sezonun çalışmalarına başladı. Kurban kesim törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirnespor Kulüp Başkanı Onur Yaren Ayaydın, Edirnespor yönetim kadrosu, teknik heyet ve futbolcular katıldı. Futbolcular, kurban kesiminin ardından topbaşı yaparak, yeni sezonun ilk antrenmanına başladılar. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirnespor’un iş insanlarından destek görmediğini belirtti. Gürkan; “Yeni sezonun açılışını yaptık, hayırlı olsun, vurduğumuz gol olsun. Geçen yıl inişli, çıkışlı bir yönetim değişikliğinden sonra sıkıntılı bir dönem geçirdik ama ligin sonuna doğru toparladık. Futbol bu, hani ‘top yuvarlaktır’ diye bir söz vardır ya, gerçekten de öyle. Bazen çok iyi oynayıp yeniliyorsunuz, bazen vasat oynayıp yeniyorsunuz, sporun içerisinde hepsi var. Öncelikle sporcularımıza sağlık diliyoruz, en önemlisi sakatlıksız bir sezon geçirmelerini diliyoruz. Tabi ki başarılı olmalarını arzu ediyoruz, Edirneliler bunu bekliyor. Seyir zevki bol bir sezon olsun en büyük dileğim odur. 3’üncü lige çok zor çıktık. Hedef öncelikle ligde kalmak. Çok zor bir lig, rakamlar çok yüksek. Maalesef, Edirnespor iş insanlarından hiçbir katkı görmüyor. Taraftarlarımızın ekonomik durumları zaten sıkıntılı, onlardan bir beklentimiz yok. İş insanlarından, şehrin yöneticilerinden, Edirne Belediyesi dışında hiçbir katkı göremiyoruz. Bu anlamda Edirneli iş insanlarını, kamu kurumlarını, sporu sevenleri desteğe davet ediyoruz” dedi.

“TÜM EDİRNELİLERİ VE İŞ İNSANLARINI EDİRNESPOR’A DESTEK VERMEYE DAVET EDİYORUM”

Edirnespor Kulüp Başkanı Onur Yaren Ayaydın da açıklamalarda bulunarak, geçen sezon yapılan hatalarını tekrarlamayacaklarını belirtti ve Edirnespor’a destek çağrısında bulundu. Ayaydın; “Kötü bir sezon geçirdik. Bu sezon, geçen sezon yaptığımız hataları tekrar yaşamak istemediğimiz için, ince eleyip sık dokuduk. İyi transferler yaptığımızı düşünüyoruz, inşallah ligi iyi yerlerde bitireceğiz. Yalnız Edirnespor, yalnızca Edirnespor yönetiminin takımı değil. Tüm şehrin destek olması lazım. Şu ana kadar karşılıksız tek desteği veren ve Edirnespor şu anda sahadaysa Recep Başkan sayesindedir. Tüm yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum. Tüm Edirnelileri ve iş insanlarını Edirnespor’a destek vermeye davet ediyorum. Bu takım hepimizin, bu sezon inşallah çok iyi bir sezon geçireceğiz ve ligi istediğimiz yerde bitireceğiz” şeklinde konuştu.

“EDİRNESPOR’UN, İLK ETAPTA TESİS PROBLEMİNİN ÇÖZÜLMESİ LAZIM”

Geçtiğimiz sezon Derincespor’u bir üst lige yükseltme başarısı gösteren ve yeni sezon için Edirnespor’un başına geçen teknik direktör Hamza Mutlu, Edirnespor’un başarıya aç bir takım olduğunu dile getirerek, yeni sezonda Play-Off’u hedeflerini dile getirdi. Mutlu; “Bu sezon, daha başarıya aç bir takım olmasından dolayı Edirnespor’la anlaştık, bugün itibariyle de resmi olarak göreve başlamış bulunuyoruz. Edirnespor kulübü, açıkçası başarıya aç, enerjisi, coşkusu yüksek bir şehir. Fakat son birkaç yıldır, belli başlı puantajda sıkıntıları olmuş. Bu sezon, kadroya gayet iyi takviyeler yaptık, birkaç eksiğimiz daha var. Bunlarla ilgili de zamanımız var, acele etmiyoruz. Hem oyuncuların durumunu görmek hem kampa yakın birkaç takviye daha yapabiliriz ki yapmak zorundayız. Edirnespor olarak, bu yılki hedefimiz artık alt sıralarla alakası olmayan, belli bir hedefi olan, en azından Play-Off hedefiyle yola çıkıyoruz. Zaten bence bu şehir bunu fazlasıyla hak ediyor. Biz de bunun için buradayız. Ben ve ekibim, oyuncu arkadaşlarım, aynı şekilde başkanımız, yönetim kurulu, yine Belediye Başkanımız da devamlı bizimle. İnşallah bu sene de burada başarı yakalar, iz bırakırız. Biz buraya iz bırakmaya geldik. Belki burada birçok antrenör gelip geçmiştir ama burada yıllar sonra da konuşulacak iz bırakmanın peşindeyiz. Başkan ve yönetim kurulundan çok ciddi pozitif enerji aldım. Çünkü Edirnespor’un, ilk etapta tesis probleminin çözülmesi lazım. Tesis problemi çözülürse, burada birçok şey daha kolay yol alır. Bunlar görüşme sürecinde benim için dezavantajdı. Zorluklarla mücadele etmeye alışığız, zor olarak kazanılan her şey özel oluyor. İnşallah bu sezon da özel olacak. Eğer Edirne şehri olarak bütün olursak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Bir olursak, dezavantajlarımızı avantaja çeviririz, bundan dolayı umutluyuz. Fikstür yeni çekildi. Açıkçası deplasman veya ev bizim için fark etmiyor, her maç 3 puan. Bugün itibariyle hedefimiz Gümüşhanespor maçı, inşallah oradan iyi bir skorla döneriz” diye konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu