Lebalep yolculuk!

Edirne’de ulaşımı sağlayan Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS)’a vatandaşlar tepki gösteriyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarıyla mücadele eden vatandaşlar diğer yandan klimasız ETUS’lardan ve ayakta yolcu sayısının üzerinde yolcu taşınmasından dert yanıyorlar. Sefer sayılarından da muzdarip olan vatandaşlar kalabalık da olsa gelen ETUS’a binmeye mecbur olduklarını dile getiriyorlar.

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS)’un araçlarının eski ve klimasız olduğunu belirten vatandaşlar sıcaklıktan ziyade ayakta yolcu sayısına dikkat edilmediğini söyleyerek sefer sayılarının az olmasını şikayet ediyorlar. Sıcak havalarda eski ve klimasız yolculuk yapmanın kalitesiz bir hizmet olduğunu belirten 49 yaşındaki T.A.; “Şuan Edirne’de çok yüksek sıcaklıklarla mücadele ediyoruz. Gün boyu çalışıyoruz evimize gitmek üzere ETUS bekliyoruz. Duraklar zaten cam tavan yapılmış tabi hangi mantıkla yapıldı bilmem ama gölgede bekleme şansımız pek olmuyor. Durakta gelmeyen ETUS’u beklerken zaten oldukça fazla sıcağa ve güneşe maruz kalıyoruz. ETUS’a biniyoruz ETUS’ta yanıyor. Çünkü klima veya havalandırma sistemi yok gayet eski otobüsler. Sabahları da insanlar işe gitmek için mecbur kalabalıkta olsa binmek zorunda kalıyorlar. Çünkü kalabalık da olsa gelen ETUS’a binmezse diğer sefer kaç dakika sonra gelecek bilinmiyor” dedi.

‘ZAM VAR HİZMET YOK’

Mazot zamlarının ardından ETUS’a yapılan zamları haklı buldukları fakat beklenilen hizmeti alamadıklarını belirten B.S. ise; “Ya şu ETUS sorununu bir türlü çözemediler. Mazota zam geldi bilet fiyatları arttı evet haklılar, hak veriyoruz ama hizmet de yok ki. Yani zam var hizmet yok. Sabahın 10’unda bindiğimiz ETUS tıklım tıklım. Hava zaten sıcak, klima desen çalışmıyor. Bu kalabalık ETUS’a binsek diğer ETUS kaçta gelir Allah bilir mecbur biniyoruz. Bence Edirneliler olarak biz böyle bir hizmeti de hak etmiyoruz. Zam yapıldıysa biraz vatandaşları da düşünmeleri lazım” diye konuştu.

Verilen hizmetin yetersiz olduğunu ifade eden B.T ise; “Aslında evim ile işimin arası çok az mesafe, yani yürüyebilirim. Ama hava çok sıcak ve kronik rahatsızım. Mecbur ETUS bekliyorum, özellikle sıcak havalarda. Duraklarda ETUS’un ne zaman geleceği yazmaz, ETUS’a binmeye çalışırsın kalabalık, hava desen zaten bizi ETUS’a mahkum ediyor yürütmüyor, ETUS’ta klima, havalandırma yok. Yani kaba tabirle ifade etmek istemiyorum ama hak edilen hizmet bu değil” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu