Edirne Maratonu 16 Temmuz’da

Cumhuriyetin 100. yılında 8. düzenlenecek olan Uluslararası Edirne Maratonu 4 Haziran günü düzenlenecekti ancak Liselere Geçiş Sınavı aynı güne denk gelmesi ile maratonunda bir erteleme oldu. Bu yıl 8. kez düzenlenecek olan Edirne Maratonun yeni tarihi hakkında, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık ve Balkan ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Önder Akdağ açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyetin 100. yılında 8. kez düzenlenecek olan Uluslararası Edirne Maratonunun yeni tarihi belli oldu. Maratonun yeni tarihi hakkında Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık ve Balkan ülkeleri Dostluk Grubu Gençlik ve spor kulübü Başkanı Önder Akdağ açıklamalarda bulundu. Akdağ, “Bildiğiniz gibi 4 Haziran’da gerçekleşecek olan 8. Uluslararası Edirne Maratonu LGS sınavı ile tarihleri çalıştığı için bir erteleme yaşadık. Bununla ilgili dün federasyonla, sayın valim ile, ilgili kurumlarla koordinasyonunu sağladık. Maratonun tarihini 16 Temmuz olarak belirledik. 100. Yıl coşkusuna yakışır bir şekilde ilimizde bu organizasyonu gerçekleştireceğiz. Bütün sporseverleri Edirne’ye bekliyoruz” dedi.

Cumhuriyetin 100. yılını Maraton ile birlikte hak ettiği şekilde kutlayacaklarını söyleyen Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık ise; “Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı. Dolayısıyla 100. Yılı hak ettiği şekilde kutlayacak ve yeni nesillere aktaracak bu tür organizasyonları çok önemsiyoruz. En önemli etkinliklerden biri de bu balkan maratonu. Liselere Geçiş Sınavı ile bir tarih anlamında çakışma söz konusuydu. Yeni tarih olarak 16 Temmuz tarihini belirledik. İnşallah bir aksilik olmazsa 8. Balkan Maratonunu gerçekleştirmiş olacağız. Çok anlamlı bir organizasyon olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu