Avukat Yıldız son yolculuğuna uğurlandı

Geçtiğimiz günlerde ofisinde cansız bedeni bulunan 30 yaşındaki Avukat Mehmet Zeki Yıldız, Edirne Adliyesi’nde yapılan törenle son yolculuğuna uğurlandı. Avukat Yıldız, Yıldırım Akmescit Camii’nden yapılan cenaze töreninin ardından, Yıldırım Mezarlığı’nda defnedildi. Edirne Barosu, Yıldız’ın hakkında çıkan asılsız haberleri, yargıya taşıdıklarını açıkladı.

Edirne Barosu’na bağlı Avukatlardan 30 yaşındaki Mehmet Zeki Yıldız’ın, geçtiğimiz günlerde ofisinde cansız bedeni bulundu. Avukat Yıldız için, Edirne Adliyesi önünde gerçekleştirilen cenaze törenine Edirne Baro Başkanı Gökhan Karakoç, hakimler, savcılar, avukatlar, adliye personelleri, ailesi ve sevenleri katıldı. Adliyedeki törenden sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Edirne Baro Başkanı Gökhan Karakoç acısını dile getirirken, sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi. Karakoç;“Mehmet kardeşimiz çok genç yaşta, çok üzücü bir biçimde aramızdan ayrıldı. Kelimeler boğazımda düğümleniyor. Her kayıp üzücüdür, bilhassa böyle genç yaşta Mehmet gibi iyi bir hukukçu, efendi, saygın karakterde, karıncayı bile incitmemiş bir kardeşimizin aramızdan bir anda ayrılması, hepimizi yasa boğdu. Sorumluları kimse, haklarında soruşturma başladı, yürüyor. Onunla ilgili sürecin de Edirne Barosu olarak takipçisi olacağız” dedi.

Ayrıca Edirne Barosu tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, Avukat Yıldız hakkında yapılan yalan haberlerin kaldırılması için yargıya başvurulduğu belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada; “Baromuz mensubu Mehmet Zeki Yıldız’ın kaybıyla ilgili kamuoyuna yansıyan birtakım haberlerde ‘Boşanma aşamasında olduğu ve borçları olduğu iddiaları ile kişisel hayatıyla ilgili fotoğrafların yer alması’ kişisel haklarının ihlalini teşkil etmekte olup, bu tarz haberlerin kaldırılması amacıyla sulh ceza hakimliğine başvurulmuştur. Bu ibareleri içeren haberlerin kaldırılması konusunda ki hassasiyetimizin dikkate alınması hususunu bildirerek gereğinizi bilgilerinize rica ederiz” ifadelerine yer verildi.

Avukat Yıldız, Yıldırım Akmescit Camii’nde yapılan cenaze töreninin ardından Yıldırım Mezarlığı’na defnedildi. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu