40 fotoğraf ile 15 Temmuz

Edirne’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü temalı fotoğraf sergisi, Deveci Han Kültür Merkezi’nde açıldı. 40 fotoğrafın gösterildiği sergi, protokol üyeleri tarafından kurdele kesimiyle açıldı. Serginin açılış Konuşmasını yapan Edirne Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Soytürk; “Milletimizin istiklaline ve istikbaline kast eden FETÖ hain örgütüne karşı canını veren aziz milletimizin destanının adıdır 15 Temmuz” şeklinde konuştu.

Edirne’de, Deveci Han Kültür Merkezi’nde 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisi açıldı. Açılış törenine, Edirne Vali Vekili Sıdkı Zehin, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, kurum ve kuruluşların yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi parti temsilcileri katılım gösterdi.  40 fotoğrafın sergilendiği serginin açılış konuşmasını yapan Edirne Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Soytürk, 15 Temmuz şehitlerini anarak; “Milletimizin istiklaline ve istikbaline kast eden FETÖ hain örgütüne karşı canını veren aziz milletimizin destanının adıdır 15 Temmuz. Edirne Valiliğimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü dolayısıyla düzenlediği fotoğraf sergisi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımızın, eserlerinden oluşan 40 fotoğraf sergisiyle, bugün burada 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü’nün ilk programını gerçekleştirmiş olacağız. Bu vesileyle, başta ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale ruhuyla vatanımızın müdafaası için canlarını şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 15 Temmuz gecesinde, o şanlı destanı yazan aziz milletimizin şehitlerine de Allah rahmet eylesin. Gazilerimizi de şükranla anıyorum, sergimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf sergisinin gösterimi, 17 Temmuz gününe kadar Deveci Han Kültür Merkezi’nde devam edecek. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu