Yangına Güneş’ten söndürme desteği

Edirne’de çıkan yangın esnasında bölge bulunan bir inşaat işçisi Muhammed Emin Güneş ‘ağaçlar da bir can’ diyerek var gücüyle itfaiye ekiplerine yardım etti.

Çavuşbey Mahallesi, Gazimihal Köprüsü mevkiinde vatandaşların demirlerini ayrıştırmak için yaktığı mobilyalardan sıçrayan alevler, otluk alanda yangına yol açtı ve alevler bölgede kısa sürede büyüyüp geniş alana yayılınca, ağaçları da etkiledi. Vatandaşların haber verdiği itfaiye ekipleri bölgeye gelerek söndürme çalışmaları başlattılar. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sürerken bölgede bulunan ve yangını gören inşaat işçisi Muhammed Emin Güneş, eline aldığı kürekle ekiplere yardım etti. İşçi Güneş adeta, alevlerin ağaçlara sıçramaması için itfaiye ekipleriyle birlikte zamanla yarıştı. 

Yangını duyar duymaz olay yerine koştuğunu söyleyen Güneş; “Hemen karşıda inşaatta çalışıyorum, orada arkadaşlar yangın olduğunu söyledi. Ben de ağaçlara sıçrama tehlikesi olduğu için hemen buraya koştum ve söndürmeye çalıştım. Ateş yakmışlar burada ama kimin yaktığını bilmiyorum sonrasında yangın büyüdü. Ben de dayanamadım ve yardım etmeye çalıştım” diye konuştu.

Ülkemizde çıkan yangınları gördükçe üzüldüğünü ifade eden Güneş; “Sonuçta ağaçlar da bir can. Yeri geldiğinde gölgesinde oturuyoruz, her şeyinden yararlanıyoruz. Son zamanlarda Türkiye’de bir çok yangın görüyoruz, ben de üzülüyorum, yardım etmek için söndürme çalışmalarına katılmak istiyorum ama imkanım olmuyor, üzülüyorum” dedi. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu