Trakya Üniversitesi’nin Kırkpınar gururu

Trakya Üniversitesinin öğrenci ve mezunları, bu yıl 662.’si gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde önemli başarılara imza attılar.

Trakya Üniversitesinin öğrenci ve mezunları, başarılı bir Kırkpınar’ı geride bıraktı. Başpehlivanlık kategorisinde güreşen Trakya Üniversitesi yüksek lisans mezunu, 652 ve 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı İsmail Balaban, Hüseyin Gümüşalan’ı yenerek çıktığı final müsabakasında 2’inci oldu. Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi lisans öğrencilerinden deste büyük boyda mücadele eden Murat Gonca 1’inci olurken, küçük orta küçük boyda mücadele eden Tuğberk Koç 3.’lüğü elde etti.

İlk olarak 2017 yılında Başpehlivanlık kategorisinde yarışan pehlivanlara lisansüstü eğitimde kontenjanlar açan Trakya Üniversitesi, daha sonra bu desteğini diğer kategorilerle genişletmiş ve baş altında, deste boy ve üzeri boylarda ilk üç dereceye giren pehlivanlara lisans eğitimi için kontenjanlar açmıştı.

Trakya Üniversitesi öğrencisi başpehlivanların ve farklı kategorilerde güreşçilerin katıldığı 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da takip etti. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Kırkpınar Yağlı Güreşleri kapsamında organizasyona katılan Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş ve Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ile de bir araya geldi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu