Tekin’den misafirperverlik çağrısı

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin 7-9 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Tarihi 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri münasebetiyle yayınladığı mesajında; “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, dünyada eşine ender rastlanan spor etkinliklerimizdendir. Edirne halkı olarak şehrimize gelen ziyaretçilere her şeyden önce medeniyet değerlerimize yakışır misafirperverliğimizi göstermeliyiz” hatırlatmasında bulundu.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri münasebetiyle Edirne’nin sadece Türkiye’de değil, dünyada gündeme geldiğini hatırlatan Av. Sinan Tekin, “Kırkpınar için şehrimize gelenler başta şehrimizin tacı Selimiye Camisi olmak üzere birçok tarihi mekânları ziyaret ederler. Bazı ısrarcı dilenci ve satıcıların mutlaka disipline edilmesi gerekir. Tabii ki esnafımızın da misafire nasıl davranılacağı konusunda gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olduğu kanaatindeyiz. Gerek Kırkpınar etkinlikleri gerekse diğer zamanlarda ziyaret maksadıyla şehrimize gelenlere misafirperverlikte kusur etmeyelim. Böyle davranmamız hem dünya, hem de ahiret için bir kazançtır” şeklinde konuştu.

Av. Tekin, “Yaz sıcaklarının zirvede olduğu şu günlerde yapılan Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılan tüm pehlivanlarımızı gönülden kutluyor, kendilerine güç, kuvvet ve başarılar diliyorum” dedi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu