662’nci randevuya kayıt

Tarihi 662’nci Kırkpınar Yağlı Güreşleri için pehlivanların kayıt işlemleri ile boy ayrımı, dün Mimar Sinan Spor Salonu’nda başladı. Toplam 14 farklı boyda güreşecek pehlivanlar, kayıt için salonu doldurdu. Açıklamalarda bulunan Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Başkan Vekili Servet Yıldız, bu sene Kırkpınar’a rekor güreşçi katılımı beklediklerini ifade etti.

Dünya tarihinin en eski spor geleneklerinden birisi olan Tarihi 662’nci Kırkpınar Yağlı Güreşleri için pehlivan kayıtları, Mimar Sinan Spor Salonu’nda başladı. Yarın başlayacak olan ve 9 Temmuz Pazar günü sona erecek güreşler için boy ayrımı ve kayıtlar dün saat 14.00’te başlarken, pehlivanlar güreşe katılacakları boylara göre sıraya girip kilolarını ölçtürdü. Açıklamalarda bulunan Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Başkan Vekili Servet Yıldız, 2 bin 500 güreşçi katılımı beklediklerini dile getirirken, yağlı güreş liginin Kırkpınar’a heyecan getireceğini kaydetti. Yıldız; “662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri kayıtları bugün itibariyle başladı. Biraz önce toplantılarla açılışımızı yaptık. Şu an akşam saat 18.00’a kadar bize yapılan kayıtlar söz konusu. Bugün itibariyle 2 bin 500 güreşçinin katılacağını ve rekor olacağını düşünüyoruz. Lig güreşlerinden dolayı yeni bir statüye geçildi. Bu yağlı güreş liginin güreşlere biraz daha heyecan kattığını görüyoruz. Bu katılım bundan da kaynaklı. Dolayısıyla 662’nci Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin daha başarılı olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“KURALAR OTOMATİK OLARAK SİSTEMDEN ÇEKİLİYOR”

Pehlivanların, internet sitesi üzerinden sisteme kaydolduklarını belirten Yıldız, kuraların da otomatik olarak sistem tarafından çekildiğini kaydetti. Yıldız; “Tggf.gov.tr internet sitesi üzerinden sisteme kayıtlarla birlikte giriyorlar. Hem elle hem de barkod okutmasıyla birlikte giriyorlar. Biz burada bunları check ediyoruz. Otomatik olarak kuralar sistemden çekiliyor. Biz burada bunların gelip gelmediğini kontrol ediyoruz. Katılmış mı katılmamış mı bunu check ediyoruz ondan sonra devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Tarihi 662’nci Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin boy ayrımı ve kayıt işlemleri, bugün saat 18.00’a kadar devam edecek. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu