Selim, 15. kez Kırkpınar Ağası

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 662’ncisi Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleştirildi. Ağalık ihalesine bu sene de giren Seyfettin Selim, 22 Milyon 222 TL vererek 663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin ağası oldu. Selim, bu ihaleyle birlikte toplam 4 altın kemerin de sahibi olmaya hak kazandı.

Er Meydanı’nda dün düzenlenen 662’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalık ihalesi de gerçekleştirildi. Kırkpınar’da 14 yıl ağalık yapan ve 3 altın kemerin ebedi sahibi iş insanı Seyfettin Selim ile Mehmet Tüyyüz katıldı. İhaleye Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi encümeni ile birlikte katıldı.

100.YIL VURGUSU

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar’ı temel direğinin ağalık olduğunu belirterek, “Büyük Türk milletinin en eski organizasyonu olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 662’ncisine hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu yıl Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimizin canları ve kanlarıyla bize vatan olarak armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin de 100’üncü yılı. Birazdan Mehmet Tüyyüz kardeşimiz ve Seyfettin Selim arkadaşımız 663’üncü tarihi Kırkpınar ağalı için herkesin huzurunda birbirleriyle yarışacaklar. Kırkpınar ağalığı sadece para ödemek değil, gönül ve sevda işidir” diye konuştu.

KOÇ İHALESİ 22 MİLYON 222 BİN LİRA

Belediye Başkanı Recep Gürkan ihaleyi 4 milyon 023 bin lira ila başlattı. Ardından Seyfettin Selim 10 milyon 022 bin lira verdi. İhaleye katılan Mehmet Tüyyüz’ün rakamı 11 milyon liraya yükseltmesi üzerine bu kez Selim, 12 milyon 261 bin liraya kadar çıktı. İhalenin ilerleyen saatlerinde Mehmet Tüyyüz’ün 21 milyon teklif ettiği ağalık koç ihalesinde Seyfettin Selim ücreti 22 milyon liraya çıkardı. Mehmet Tüyyüz’ün 22 milyon 100 bin lira verdiği ihalede 3 altın kemerli ağa Seyfettin Selim 22 milyon 222 bin lira verdi. Mehmet Tüyyüz bu rakamdan sonra ihaleden çekilince, 663’üncü Kırkpınar’ın ağası oldu.

Seyfettin Selim, geleneksel hale gelen ağalık ihalesinde satışa sunulan ağalık koçunu emniyet müdürlüğüne bağışladığını duyurdu. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu