‘Para bitti yollar bitmedi’

Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak ’17 villa parasına alt yapıyı yaptık’ diyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a cevap verdi. Aksal, paranın bitmiş olmasına rağmen alt yapı çalışmalarının bitmediğini, Edirne çöp çamur çukur içinde olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı yaparak ’17 villa parasına alt yapı çalışmalarını yaptık’ diyen Belediye Başkanı Recep Gürkan’a Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal’dan cevap geldi. Aksal; “Edirne CHP’li Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan Edirne’nin Altyapısını 17 Villa parasına bitirdim demiş.  Verdiğimiz tüm desteğe rağmen, Edirne’nin yıllardır bitmeyen altyapı ve yol yapım işinin bitip bitmediğinin takdirini sevgili hemşehrilerime bırakıyorum. Defalarca yapılan altyapı ve bozulan asfalt yolların yapım maliyetinin kaç Villa olduğunu bilemem. İnşaat ve Villalar uzmanlık alanım değil. Maliyet hesaplarımı Villa cinsinden yapmıyorum.  Ama şunu çok iyi biliyorum ki kendi yaptığı ihale ile İller bankasından kredi aldığında altyapının maliyeti 170 milyondu. İhaleyi kendi yaptı. İller bankasından ihale tutarında kredi istedi. İller Bankası da bir kısmını kredi, bir kısmını da teminat mektubu olarak verdi. Partisine bakılmaksızın bütün belediyelere yapılan standart uygulamadır” dedi.

Alt yapının bir türlü bitirilemediğine ve Edirne’nin çukur içerisinde olduğunu vurgulayan Aksal; “ 9 Aralık 2019’da altyapı çalışmaları başladı. Para bitti ama defalarca yapılıp bozulan altyapı ve yollar hala bitmedi.  Sayın Gürkan laf üretmeyi bırakın da iş üretin. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. 8 ay sonra yerel seçimler var. Edirne çöp çamur çukur içinde. Yollar köstebek yuvası. Villa hesabı yapacağınıza yolları nasıl yapacağınızın hesabını yapın” diye konuştu. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu