Otel maliyetleri çadırlara yönlendirdi

Tatil sezonunun açılmasıyla, kamp yapmayı seven vatandaşlar da çadırlara yoğun ilgi göstermeye başladı. Edirne’de çadır satışı yapan esnaf Dinçer Yanık, gazetecilere açıklamalarda bulunarak kamp çadırı satışlarını değerlendirdi. Vatandaşların çadır alırken, online ticaret sitelerini tercih ettiğini belirten Yanık, vatandaşları sahte ve lisanssız çadırlara karşı uyardı. Ayrıca Dinçer, artan tatil maliyetleri sebebiyle çadır alımına daha çok yöneldiğini kaydetti.

Edirne Merkez’de çadır satışı yapan esnaf Dinçer Yanık, gazetecilere açıklamalarda bulundu. İnternet üzerinden satılan kamp çadırlarının sahte ve lisanssız çıkabildiğini belirten Yanık, satışta olan çadırlar hakkında da bilgi verdi. Yanık; “İnsanlar aslında internetten satın almayı çok tercih ediyorlar ama son dönemde sıkıntı yaşamaya başladılar çünkü garantisi yok. Biz her türlü müşterimizin arkasında duruyoruz. İnternettekilerin birçoğu lisanssız ürün ya da sahte ürün çıkıyor, o nedenle de biraz bizi tercih etmeye başladılar. Biz de bu sorunla karşılaşmıyorlar. Bizim dört mevsim, üç mevsim çadırlarımız var. Ürünlerimiz kesinlikle su geçirmez. Bu nedenle biraz maliyetli ürünler. Aile çadırları, 2 kişilik çadırlar var” dedi.

‘ARTIK TATİL MALİYELERİ DE ARTTIĞI İÇİN, İNSANLAR ÇADIR TERCİH EDİYOR’

Sağlam kamp çadırlarının 8-10 bin lira olduğunu kaydeden Yanık, çadır satışlarındaki yükselmesinin, otel fiyatlarındaki artıştan kaynaklandığına dikkat çekti. Yanık; “Kişi ömür boyu bir çadır istiyorsa, 8-10 bin lirayı gözden çıkarması lazım. Bu bütün malzemeleriyle birlikte bir rakam. En ucuz çadır 1600 liradan başlıyor. Ama onlar insanlara yetersiz kalıyor. Güneş geçirir, hava almaz, yağmur geçirir Çadır satışlarında artık geçen yıla oranla daha artış oldu çünkü insanlar kendilerini doğaya vuruyor. Artık tatil maliyeleri de arttığı için insanlar denize gittiklerinde çadır kuruyorlar. Otellere gidemedikleri için çadırı tercih ediyorlar, o nedenle artışlar yaşanıyor” şeklinde konuştu. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu