Jandarma’dan terör ve kaçakçılık operasyonları

Edirne Valiliği tarafından, Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, komutanlığa bağlı Hudut Birliklerince yapılan çalışmalar neticesinde, farklı suçlardan aranan 54 şahıs ile terör örgütü üyesi olduğu tespit edilen 23 şahsın da yakalandığı açıklandı. Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri tarafından son 1 haftada yapılan çalışmalar sonucu çok sayıda nargile tütünü, kaçak parfüm, kaçak sporcu hapı, elektronik sigara ve uyuşturucunun ele geçirilerek, 6 şüphelinin de yakalandığı açıklandı.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonlar neticesinde haklarında çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 54 şahıs ve terör örgütlerine mensup olduğu tespit edilen 23 terör örgütü üyesi yakalandı. Edirne Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “Edirne İl Jandarma Komutanlığınca, son bir haftalık süre içerisinde terörle mücadele ile emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik icra edilen faaliyetler neticesinde; Emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik faaliyetler kapsamında; UYAP üzerinden haklarında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan toplam 20 şahıs, KİHBİ sisteminden aranan 2 ve askeri suçlardan aranan 32 şahıs olmak üzere toplamda 54 şahıs, Terörle mücadeleye yönelik faaliyetler kapsamında, Edirne İl Jandarma Komutanlığı tarafından; FETÖ silahlı terör örgütü üyesi 2, PKK/KCK silahlı terör örgütü üyesi 1, Hudut Birlikleri tarafından; FETÖ silahlı terör örgütü üyesi 20 şahıs olmak üzere toplam 23 Terör Örgütü üyesi şahıs yakalanarak haklarında gerekli yasal işlemler yapılmıştır. Terörle mücadele ile emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik çalışmalara yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Yine Edirne Valiliği tarafından, Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyonda çok sayıda kaçak ürün ve uyuşturucu maddenin ele geçirilerek 6 şahsın yakalandığı açıklandı. Yapılan açıklamada; “Edirne İl Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürlüğünce yürütülen kaçakçılık ve Organize Suçlarla mücadele kapsamında son bir hafta içerisinde yürütülen faaliyetler neticesinde; 400 adet nargile tütünü, 402 şişe kaçak parfüm, 130 şişe kaçak sporcu hapı, 300 gram kubar esrar maddesi, 475 kök hint keneviri, 34 adet elektronik sigara ve 4,81 gram esrar maddesi ele geçirilmiş 6 şüpheli hakkında gerekli yasal işlemler yapılmıştır. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla mücadeleye yönelik faaliyetlere, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” denildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu