Festivalden ödülle döndüler

Trakya Üniversitesi öğrencilerinden oluşan “Balkan Çok Sesli Gençlik Korosu” Çanakkale’de düzenlenen Uluslararası Koro Festivali’nden ödül ile döndü.

Trakya Üniversitesi Balkan Çok Sesli Gençlik Korosu, bu yıl 7’incisi düzenlenen Çanakkale Uluslararası Korolar Festivalinde sahne aldı. Şefliğini Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalından Öğr. Gör. Zübeyde Omurtak’ın yaptığı Trakya Üniversitesi korosu, 19’u Türkiye’den 5’i yurtdışından toplamda 25 koronun sahne aldığı festivalde, “Genel İzlenimde Başarı Ödülü”ne layık görüldü.

Festivalde, Mersin, Ankara, Manisa, İstanbul, Çanakkale, Denizli, Edirne, İskenderun, Bursa, Siirt, Bulgaristan ve Almanya’dan katılan 25 koro eserlerini seslendirdi. Çanakkale’nin eşsiz tarihi değerlerini ve güzelliklerini, festival kültüründe bir araya getiren Çanakkale Uluslararası Koro Festivalinde Trakya Üniversitesi Balkan Çok Sesli Gençlik Korosu’nun performansı, izleyicilerden büyük beğeni topladı. Troya Müzesi, Barış Kordonu ve İÇDAŞ Kara Yusuf Kongre Merkezi’nde sahne alan Trakya Üniversitesi Balkan Çok Sesli Gençlik Korosu, müzikseverlere adeta bir müzik şöleni yaşattı.

Renkli görüntülere ve büyük bir coşkuya sahne olan festivale akademisyenler, yurtiçi ve yurtdışından gelen koro şefleri ve koro severler katıldı. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu