Eral ebediyete uğurlandı

Edirne Barosu’na bağlı avukatlardan Ünal Eral, geçtiğimiz günlerde kentteki bir plazanın 5’inci katından düşerek hayatını kaybetmişti. Eral için dün Edirne Adliyesi önünde cenaze merasimi düzenlendi. Cenaze töreninden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Edirne Baro Başkanı Gökhan Karakoç, yaşanan olayın tamamen kaza olduğunu ifade ederken, Eral’ın düştüğü binayı tasarlayan ve onay verenlerin hukuka hesap vereceklerini kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde, kentteki bir plazanın 5’inci katından düşerek hayatını kaybeden Edirne Barosu avukatlarından Ünal Eral için, Edirne Adliyesi önünde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Edirne Baro Başkanı Gökhan Karakoç, Eral’ın meslektaşları, ailesi ve sevenleri katıldı. Törenin ardından Konuşan Edirne Baro Başkanı Gökhan Karakoç, Eral’ın vefatından dolayı yaşadıkları üzüntüyü dile getirirken, Eral’ın düştüğü binanın penceresinin kusurlu olduğuna dikkat çekti. Binanın tasarımına onay verenlerin hukuk önünde hesap vereceğinin de altını çizen Karakoç; “Baromuzun 30 yıllık mensubu, eski savcı, iyi bir hukukçu Ünal Ağabeyi ebediyete uğurlamanın üzüntüsü içerisindeyiz. Trajik bir ölüm. Her ölüm erkendir ama ağabeyimizin ölümü, daha da erken oldu ve bizi çok üzdü. İlk bulgular, maalesef yanlış planlanan, yanlış tasarlanan bir pencere sebebiyle meydana geldiğini doğruluyor. Başka bir tereddüt varsa buradan açıkça söylemek isterim ki; yok. Maalesef ağabeyimizi elim bir kaza sonucu ebediyete uğurladık. Edirne Barosu olarak, bu binanın tasarımını yapan, onay veren, bunu denetlemeyen, bu binada bu pencereleri kim yaptıysa kimin kusuru varsa, sürecin takipçisi olacağız. O binada hali hazırda bulunan, görev yapan başkaca görev yapan meslektaşlarımız, ağabeylerimiz, kardeşlerimiz var. Bir daha kimsenin canı yanmasın, bir daha aynı acılar yaşanmasın diye, hukuk önünde hesap vermeleri adına sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Eral’ın cenaze namazı, Edirne Adliyesi’nin önündeki törenin ardından, Mevlana Camii’nde öğle namazına müteakip kılındı. Eral, cenaze namazının kılınmasının ardından Edirne Yeni Şehir Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu