Edirne’nin vekilleri rozetleri taktılar

Gerçekleştirilen 28’nci Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili seçilen Ediz Ün, Ahmet Baran Yazgan ve AK Parti’den Milletvekili seçilen Fatma Aksal Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kayıtlarını yaptırdı. 24. Dönemde Edirne Milletvekili olarak da TBMM’de görev yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Milletvekillerini bu önemli günde yalnız bırakmayarak Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan’a Milletvekilliği rozetlerini takdim etti. Diğer yandan AK Parti 28’nci Dönem Milletvekili Fatma Aksal’a da rozetini yeğeni Eylül Aksal taktı.

Yapılan 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinin resmî sonuçlarının açıklanmasıyla Cumhuriyet Halk Partisi Edirne 28. Dönem Milletvekili olarak seçilen Ediz Ün, Ahmet Baran Yazgan ve AK Parti 28’nci dönem Edirne milletvekili Fatma Aksal Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Milletvekili kayıtlarını yaptırdı. Düzenlenecek yemin töreni öncesinde yapılan kayıtta, 24. dönemde Edirne Milletvekili olarak TBMM’de görev yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin CHP’li Milletvekillerini Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan’ı yalnız bırakmadı. Gürkan, Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan’a eşlik ederek, 28. Dönem milletvekilliği rozetlerini de yakalarına kendisi taktı.

Başkan Gürkan burada yaptığı açıklamada; “Bildiğiniz üzere ben de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu Gazi Meclis’te 24. Dönemde görev yapma şerefini, onurunu yaşadım, yaşıyorum. Edirne Milletvekili olarak seçilen Ediz Ün ve Ahmet Baran Yazgan kardeşlerimin yemin törenleri öncesinde onlara kayıtlarda eşlik etmek istedim. TBMM’nin çatısı altında görev yapmış olan biri olarak tekrar burada bulunmak da benim için ayrı bir his. Kendilerine Edirne’miz adına, bölgemiz adına yürütecekleri meclis çalışmalarda başarılar diliyorum. Onlar bu Gazi Meclis’e Edirne’nin, Edirnelinin sesi olmak için geldiler. Temennim de bu görevi en güzel şekilde yerine getirmeleridir” dedi.

Diğer yandan 14 Mayıs’ta yapılan milletvekili seçimlerinde AK Parti’den 28’nci Dönem milletvekili seçilen Fatma Aksal’da rozetini yeğeni Eylül Aksal’dan aldı. Fatma Aksal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “28’nci dönem rozetim yine Eylül’ümün elinden. Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin” ifadelerine yerdi. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu