Cumartesi pazarı eski yerine veda etti

Edirne’de özellikle meyve ve sebze alışverişinde tercih edilen Cumartesi Pazarı’nın, yıkım kararının ardından bu haftasonu son kez aynı yerde kuruldu. Çarşamba günü itibariyle yeni ve geçici alana geçecek olan pazarcı esnafı, cumartesi pazarındaki eşyalarını topladı.

Meyve sebze alışverişi için tercih edilen Cumartesi Pazarı yıkım kararının ardından son kez bu haftasonu kuruldu. Geçici kurulacak pazar yeri hakkında bilgi veren Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır; “Geçtiğimiz günlerde pazarcı esnafı arkadaşlarımızla, pazarımızın yıkılacağını ve yerine daha güzel daha sağlıklı pazar yerinin kurulacağını konuştuk. Gelen insanlar şuanki pazar yerinin çatısında sıkıntılar olduğu için tehlikeli görüyorlardı, beğenmiyorlardı. Yeni pazar yerimiz Çarşamba günü itibariyle yeni ve geçici yerine kurulacak. Geçici pazar yeri kapalı olmayacak, kendi imkanlarımızla üstünü kapacağız. Buraya yapılacak yeni pazar yeri projesini de gördük. Çok güzel hazırlanmış bir proje. Yeni projenin 3,5- 4 ay içerisinde bitmesi bekleniyor” dedi.

Uzun yıllardır Edirne’de kurulan Cumartesi pazarı yenilenmek üzere eski yerine veda etti. Pazarcı esnafı son kez kurulan Cumartesi Pazarı’nın ardından pazaryerindeki brandalarını, elektronik eşyalarını topladılar. Pazarcı esnafı, çarşamba günü geçici yeni pazaryerine yerleşecekler. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu