Çocuklar ile Dünya Çevre Günü şenliği

Edirne Belediye Başkanlığı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde “Dünya Çevre Günü Şenliği” düzenliyor. Çocuklara çevre bilincini aşılamak amacıyla düzenlenen şenlikte konserler, masal anlatımları, sergiler ve çeşitli atölye çalışmaları çocuklarla buluşacak.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle 5 Haziran Pazartesi Saat:15.00’te Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde Dünya Çevre Günü Şenliği düzenlenecek. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak şenlik, Edirne Belediyesi Çocuk Konseri, Halk Oyunları Topluluğu Gösterisi, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi Defilesi, Maskot Bando, Kent Orkestrası Mini Konseri ve Masal Anlatımı ile devam edecek.

Şenlikte Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi öğrencilerinin atıklardan dönüştürdükleri materyaller Sergisi ve Edirne Belediyesi Yaşam Merkezi Geri Dönüşüm Atölyesi Sergisi katılımcıların beğenisine sunulacak. Şenliğe katılacak çocuklara özel Kompost Yapımı Atölyesi, Tohum Tapu ve Tohum Kâğıdı Atölyesi, Ambalaj Atıklarının Ayrıştırılması Atölyesi düzenlenecek. Ayrıca küresel ısınmanın yol açtığı ve dünyayı tehdit eden iklim değişikliğiyle mücadele, sıfır atık sisteminin kurulması, atıkların geri dönüştürülebilmesi için çalışmalar yürütülmesi, geri dönüşüm bilincinin kazanılması, su tasarrufu, atıkların kaynağında ayrıştırılması gibi konularda eğitici faaliyetler gerçekleştirilerek çocuklara çevre bilinci kazandırılacak. Miniklere Sıfır Atık Parkuru ve Sıfır Atık Temalı Film Gösterimi de yapılacak. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu