Çocuklar bilimle buluşacak

Edirne Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Çocuk ve Bilim Festivali, 11 Haziran Pazar günü saat 13.00’te yapılacak. Etkinliğe katılan çocuklar, birçok bilim alanının deneyleri ve atölye çalışmalarıyla buluşacak.

Edirne Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk ve Bilim Festivali’nin 2’ncisi, 11 Haziran Pazar günü saat 13.00’te Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, etkinlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Çocukların eğitiminin ve mutluluğunun önemine vurgu yapan Gürkan; “Sevgili çocuklarımız, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, bir yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz’ sözünden esinlenerek, ‘Siz gülerseniz, şehir güler’ sloganını kendimize rehber edindik. Şehrimizin çocuklarını sanatın, sporun ve bilimin her bir branşı ile buluşturuyoruz. Çocuklarımızın eğitimi, çocuklarımızın mutluluğu bizim için çok önemli. Biz şehrin çocuklarına değer veren, onlar için çalışan bir belediyeyiz. Çünkü biz biliyoruz ki; çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Çocuk ve Bilim Festivali’mize tüm çocuklarımızı ve onların kıymetli anne-babalarını davet ediyorum. Çocuklarımız deneyler ile bilimin büyülü dünyasına adım atacak, atölyeler ile farklı konulardaki bilgileri uzmanlarından dinleyecek. Edirne’mize kazandırdığımız Hasan Ali Yücel Çocuk Müze’mize tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

Pazar Günü saat 13.00’te Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan Çocuk ve Bilim Şenliği’nde planetaryum gösterileri, kimya, fizik, biyoloji deneyleri, stema etkinlikleri, robotik kodlama, 3D tasarım, sürdürebilir yaşam ve geri dönüşüm, matematik etkinlikler yer alırken; festivalde Usturlab Atölyesi, Sanat Atölyesi ve İşaret Dili Oyunu Atölyesi gibi öğretici atölye çalışmaları da çocuklarla buluşacak. Festivalde ayrıca Sergi alanları, Resim Sergisi, Sahne Gösterileri, Modern Dans Gösterileri, Halk Oyunları, Kent Orkestrası Müzik Dinletisi de yer alacak. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu