Büyük yangın korkuttu

Birçok ürün yangında kül oldu

Süloğlu yolu üzerindeki Edirne Toptancılar ve İmalatçılar Sitesinde bulunan bir mobilya deposunda yangın çıktı. Diğer depolara da sıçrayan alevler, 15-20 metreye uzunluğuna ulaştı. Edirne Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekiplerince yangına müdahale edildi. Yaklaşık olarak 3 saat süren yangına Devlet Su İşleri, Edirne İl Özel İdaresi ve çevre ilçelerden gelen ekipler tarafından da müdahale edilerek, yangın kontrol altına alındı.

Edirne Toptancılar ve İmalatçılar Sitesindeki bir mobilya deposunda yangın çıktı. Diğer depolara da sıçrayan yangına Edirne Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü’nün itfaiye ekipleri tarafından müdahale edildi. Yangının bulunduğu alanlardaki ara duvarlar, iş makinalarının yardımıyla yıkılırken, yaklaşık 15-20 metreye ulaşan alevlere Devlet Su İşleri, Edirne İl Özel İdaresi ve çevre ilçelerden gelen ekipler de müdahale ettiler.

Yaklaşık 3 saat süren yangın, itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu kontrol altına alınarak, soğutma işlemleri yapıldı. Çıkan yangında çok sayıda mobilya, temizlik ve gıda malzemeleri zarar görürken, can kaybı yaşanmadı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin de yangın bölgesine gelerek, incelemelerde bulundu ve yangın söndürme ekiplerinden bilgi aldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, daha sonra resmi sosyal medya hesabından, yangına yönelik paylaşım yayınladı. Gürkan’ın paylaşımında; “Edirne Toptancılar ve İmalatçılar Sitesi’nde çıkan ve nedeni henüz belirlenemeyen yangın hepimizi çok korkuttu. Edirne Belediyesi İtfaiye ekiplerimizin başarılı ve zamanında müdahalesi ile yangın daha da büyümeden kontrol altına alındı. Rabbim bizi tüm felaketlerden korusun. Geçmiş olsun Edirne’m” ifadelerine yer verildi. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu