Bayram bilançosu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kurban Bayramı tatilinin ilk gününden itibaren 17 bin 774 trafik kazası yaşandığını açıkladı. Bakan Koca, kurban kesimi esnasında yaklaşık 30 bin kişinin de yaralanıp sağlık kurumlarında tedavi gördüğünü bildirdi.

Türkiye genelinde 9 gün yapılan Kurban Bayramı tatilinde 17 bin 774 trafik kazası yaşandı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kazaların bir kısmının ölümle sonuçlandığını da açıkladı. Bakan Koca yaptığı paylaşımda; “Kurban Bayramı tatilinin ilk gününden itibaren 17.774 kaza meydana geldi. Bir kısmı ölümle sonuçlanan kazaların dönüş yolunda da yaşanmaması için trafik kurallarına uyulmasını istirham ediyoruz. Olası bir sağlık hizmeti ihtiyacı için Helikopter ve Kara Ambulanslarımızla, UMKE Ekiplerimizle, nöbetçi sağlık çalışanlarımızla verdiğimiz sağlık hizmeti devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

KURBAN KESİMİ ESNASINDA YAKLAŞIK 30 BİN KİŞİ YARALANDI

Bakan Koca, ayrıca Kurban Bayramı boyunca kurban kesimi esnasında yaralanan vatandaşların sayısı hakkında da sosyal medya hesabından paylaşım yayınladı. Yapılan paylaşımda; “Kurban Bayramı boyunca kesim işlemi sırasında yaşanan kazalar sebebi ile 951 kişi ambulansla alınarak, 29.032 kişi ise bizzat başvurarak sağlık kurumlarımızda tedavi gördü. Durumu ağır olup operasyon geçiren 83 kişinin tedavisi devam etmektedir. Hastalarımıza geçmiş olsun diyoruz. Bayram gündemine dâhil olan bu gibi olaylar hepimiz için üzücü” denildi. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu