Bakan Yerlikaya açıkladı; 147 tefeci “Kafese” girdi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Edirne’nin de bulunduğu 56 ilde eş zamanlı yürütülen “Kafes-49” operasyonlarında 147 tefecilik ve dolandırıcılık şüphelisinin yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamasına göre, ülke genelinde gerçekleştirilen “KAFES-49” operasyonlarında tefecilere ve dolandırıcılara mücadeleye yönelik önemli bir adım atıldığını açıkladı. Operasyonlar kapsamında aralarında Edirne’nin de bulunduğu 56 ilde eş zamanlı olarak 147 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Bakan Yerlikaya, halkın huzurunu kaçıran suç örgütlerine göz açtırmayacaklarını vurguladı. Organize suç örgütlerinin ve çetelerin, ne kadar büyük olursa olsun, halkın huzurunu kaçırdığını ve bunları tek tek çökerteceklerini belirtti.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, il emniyet müdürlükleri ve mali şube müdürlüklerinin iş birliğiyle Adana’dan Zonguldak’a kadar 56 ilde operasyonlar düzenlendi. Operasyonlar neticesinde şüphelilerin tefecilik, dolandırıcılık, ihaleye fesat karıştırma, sahtecilik ve vergi usul kanununa muhalefet gibi suçları işledikleri tespit edildi.

Bu operasyonların, halkın güvenliğini sağlamak ve suçla mücadele etmek adına önemli bir adım olduğu belirtildi. İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonları düzenleyen güvenlik güçlerini tebrik ederek, milletin huzurunun devamı için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu