Akdağ’dan vekillere sitem

Geçtiğimiz günlerde yapılan 8’inci Uluslararası Edirne Maratonu’nun organizatörü ve Balkan Ülkeleri Dostluk Grubu Derneği ve Spor Kulübü (BÜDDER) Başkanı Önder Akdağ, düzenlediği basın toplantısında derneğin yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Akdağ 16 Temmuz’da yapılan 8’inci Uluslararası Edirne Maratonu’nu da değerlendirerek, organizasyonlara yeterli desteğin gelmediğini ifade ederek, Edirne’nin milletvekillerini de eleştirdi.

BÜDDER Başkanı Önder Akdağ, Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısıyla derneğin yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttı. BÜDDER’in yeni yönetim kuruluna, Başkan Yardımcısı olarak Hikmet Yıldırım, Genel Sekreter olarak Oğuz Barış Erpençe, Sayman olarak Gözde Dağlar ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak da Burhan Kurt’un getirildiğini belirten Akdağ, 8’inci Uluslararası Edirne Maratonu hakkında da değerlendirmede bulundu. Büyük bir borç yükü ile organizasyonu gerçekleştirdiğini ifade eden Akdağ; “Bulunduğumuz coğrafya çok enteresan. Ben hep şunu söylüyorum; diyorum ki bu bir bireysel mücadele gibi görünebilir ama sekiz senedir bir sürü imkansızlıklar, bir sürü güçlüklere rağmen yılmadan, usanmadan her sene bir sürü borç yüküyle bu organizasyonu devam ettirme kararlılığı gösteriyorum. Gösterme nedenim de şu; daha önce de belirttim. Ben diyorum ki bu dünyadan öylesine gelip geçmemeliyiz. Bir sonraki nesiller için bir şeyler yapmalıyız. Evet bugün bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz ve gerçekten anlaşılmadığımızı düşünüyoruz. Yapmak istediğimiz şeyi gelecek kuşaklara aktarmak istediğimiz şeyi görmüyor diye iyi bir şeyler yapmaktan da geri durmayacağız. Hiç problem değil. Bu meseleye inanan, spora inanan, sporun birleştirici gücüne inanan, ülke tanıtımına sunduğu katkıya inanan, spor turizminin şehre sunduğu ekonomiye inanan insanlarla bizler yolumuza devam edeceğiz” dedi.

‘VERİLEN DESTEKLER YETERLİ OLMUYOR’

Akdağ, düzenlediği maraton ile şehre verdiği katkıya kayıtsız kalındığını belirterek, verilen desteğin de yetersiz olduğunu vurguladı. Akdağ; “Bizim mücadelemiz sadece bir spor etkinliği yapmak değil. Biliyorsunuz her gün, her yıl farklı bir temayla organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Toplumun değişik tabakalarına ulaşıyoruz. Her yıl Milli Eğitim’le iş birliği yapıyoruz. Çocuk koşusu yapıyoruz. Çünkü çocukları sporla tanıştırmak istiyoruz. Doğal olarak sürdürülebilirlik anlamında da o farkındalıkları da değişik katmanlara ulaşmak adına kullanıyoruz. Yani şunu bilmeli insanlar; bu tür işler imeceyle yapılır. Evet yarın öbür gün biz gelişmiş bir toplum, spor yapan bir nesil adına bir şeyler yapıyorsak, onlar da buna inanıp ve bu şehre sunduğu katkıya kayıtsız kalmamalılar. Ama maalesef çoğu zaman biz yalnız bırakılıyoruz. Evet destekler veriliyor verilmezse zaten bunu bu konuşmayı yapıyor olmayız ama gerçekten ciddi bir borç yükünün altındayız. Verilen desteklerin yeterli olmadığını söylüyorum” şeklinde konuştu.

“ŞEHRİN ÜSTÜNDE BİR ÖLÜ TOPRAĞI VAR”

Edirne’nin üstünde bir ölü toprağı bulunduğunu söyleyen Akdağ; “Bu şehrin üstünde bir ölü toprağı var. Biz bunu kaldırmak için uğraşıyoruz ve herkesin bunu kaldırmak için bir çaba sarf etmesini istiyoruz. Yani sesimizi bazen duyurmak için inatla yapıyoruz gibi görünüyoruz. Kötü bir şey yapmıyoruz zaten. İnatla da yapsak bu şehir adına, ülke adına iyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. İnanan insanlar zaten ülkenin geleceği adına bir şeyler yaparlar” diye konuştu.

“BİZİ YOK SAYANLARI GÜNÜ GELDİĞİ ZAMAN BİZ YOK SAYACAĞIZ”

Akdağ, Edirne’nin 4 milletvekilinden 3’ünün organizasyona destek vermediğine dikkat çekti ve maratona sadece İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın’ın katılım sağladığını belirtti. Akdağ; “Şimdi biliyorsunuz maratonu gerçekleştirdik. Hepiniz de oradaydınız. Bu cumhuriyetin yüzüncü yılı maratonuydu. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu atalarımızın kanla kazanılmış bu topraklarda bize armağan ettiği bu cumhuriyette cumhuriyetin yüzüncü yılı maratonunda şöyle döndüm baktım. Ya şehrin üç tane milletvekili var. Bunlar cumhuriyetin milletvekilleri. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin vekilleri. Bizim seçtiğimiz, bizi temsil eden vekiller. Bu şehre bin tane adam gelmiş, bu sıcakta koşuyor ya on dakika lütfedip de oraya gelme nezaketini göstermediler. Ha bunlar gelmedi diye biz yapacağımız iyi işlerden geri mi kalıyoruz? Kalmıyoruz. Biz bize inananlarla arkamızdan gelenlerle, destek verenlerle yolumuza devam edeceğiz. Bizi yok sayanları da günü geldiği zaman biz yok sayacağız. Bunu da herkes böyle bilsin” ifadelerini kullandı. Adem Batuhan SEVER

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu