10 bin 804 öğrenci kep attı

Trakya Üniversitesi, lisans ve ön lisans programlarından mezun olan 10 bin 804 öğrencisini 32 ayrı törenle yeni hayatlarına uğurladı.

Trakya Üniversitesi; 14 fakülte, 4 yüksekokul ve 9 meslek yüksekokulunda, 474 programda 10 bin 804 öğrencisi için mezuniyet törenleri düzenledi. 8 Haziran’da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile başlayan ve 8 Temmuz’da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni ile sona eren mezuniyet törenlerinde öğrenciler; başarılarını aileleri, hocaları ve arkadaşları ile doyasıya paylaştı. Bir ay boyunca 27 birimde gerçekleştirilen 32 farklı törende keplerini atarak mezuniyet coşkusu yaşayan öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.

Lisansüstü eğitimlerin verildiği enstitülerde 127 programda 1. 664 öğrencinin de mezuniyet heyecanı yaşadığı bugünlerin Trakya Üniversitesi için bayram günleri olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Pandemi ve deprem felaketinin olumsuz etkilerine rağmen öğrencilerimiz büyük bir gayret ve özveri göstererek mezun olmayı başardılar. Bazen yüz yüze olamasak da her zaman onların yanında olduk, gönüllerine dokunduk. Onlar da bilimin ve aklın ışığında, ahlaklı ve erdemli bireyler olarak geleceğin dünyasının inşasında yer alacaklar. Biz onları birer kıvılcım olarak uğurladık, inanıyorum ki alevler olarak geleceği ve dünyamızı aydınlatacaklar.” dedi.

Trakya Üniversitesi olarak mezuniyet coşkusunu öğrencilerin ve ailelerin doyasıya yaşamaları için ayrı ayrı mezuniyet törenleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Rektör Tabakoğlu “Biz öğrencilerimizin ve ailelerinin bu özel günü; her anıyla hatırlamalarını, mezuniyet coşkusunu doya doya yaşamalarını ve kendilerini özel hissetmelerini sağlamak için tüm imkânlarımızı seferber ediyor ve her okulumuza ayrı bir program düzenliyoruz. Hatta öğrenci yoğunluğunun fazla olduğu okullarımız için iki ayrı program gerçekleştiriyoruz. Çünkü öğrencilerimiz ve aileleri bizler için çok özel ve kıymetli. Aileler, evlatlarını bize emanet ediyor, bizler de onları en iyi şekilde yetiştirerek ailelerine veriyoruz. Bu durum aynı zamanda, şehir ekonomisine dinamizm getirerek, olumlu katkı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Her mezun öğrencinin yetişmiş insan gücü olarak Türkiye Yüzyılı’na önemli katkı sunacağını ifade eden Rektör Tabakoğlu, başarılarından ötürü öğrencileri ve verdikleri emek ve gayretlerle onları bugünlere ulaştıran aileleri ve hocalarını tebrik etti. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu