Zehir tacirlerine büyük vurgun

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce Uyuşturucu madde imalatı ve ticareti gerçekleştirenlere yönelik tarihinde İstanbul ve Sakarya illerinde gerçekleştirilen eşzamanlı operasyonda, tonlarca uyuşturucu madde imalatında kullanılan kimyasal hammadde, kilolarca uyuşturucu madde ele geçirildi.

Uyuşturucu madde imalatı ve ticareti gerçekleştiren şahıslara yönelik yapılan takipli çalışmalar 2/2 neticesinde; Sakarya ili Adapazarı ilçesinde faaliyet gösteren uyuşturucu madde imalathanesi ve deposu tespit edildi. Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce konuyla ilgili olan şahıslara yönelik olarak 25 Temmuz tarihinde İstanbul ve Sakarya illerinde gerçekleştirilen eşzamanlı operasyonda, 5 şüpheli şahıs yakalandı.

Operasyon neticesinde, 2 ton 200 kilogram uyuşturucu madde imalatında kullanılan kimyasal hammadde,  8 kilogram 952 gram bonzai (sentetik kannabinoid) maddesi, 41 kilogram 500 gram bonzai (sentetik kannabinoid) yapımında kullanılan bitkisel madde,  25.000 adet sentetik ecza, Uyuşturucu madde imalatında kullanılan çok sayıda laboratuvar malzemeleri, ele geçirildi.

Şüpheli şahıslar hakkında uyuşturucu madde imalatı ve ticareti yapmak suçundan adli işlem yapılarak adli makamlara sevk edildiler. Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu