Zam talepleri Eylül’e kaldı

Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan meclis toplantısında 11 gündem 2 gündem dışı olmak üzere 13 madde görüşüldü. Toplu ulaşım, taksici ve servisci esnafının zam talep yazısının da görüşüldüğü mecliste, zam talepleri Plan Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. Zam talebinde bulunan servisçi, toplu ulaşım, taksici esnaf odaları olağan eylül ayı belediye meclisi toplantısına gelerek, zam talep gerekçelerini meclise sunacaklar.

Edirne Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı, Atatürk Kültür Merkezi’nde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yönetiminde gerçekleştirildi. 2 tanesi gündem dışı olmak üzere 11 maddenin görüşüldüğü oturumda taksi, minibüs ve servisçi esnafı, akaryakıt ve amortisman giderlerindeki artış sebebiyle zam talebinde bulundular. Talebin okunmasının ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, servisçi odası, taksi ve ETUS başkanının Eylül ayı meclisine çağırılması ve zam talebi sebeplerinin dinlenmesi kaydıyla konuyu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale etti. Gürkan; “Geçen ay toplu ulaşıma zam yapmıştık. Fakat dün akşam yine mazota zam geldi. Zam taleplerini bir dahaki ay görüşülmesi üzerine Plan Bütçe Komisyonu’na havale edeceğiz. Bir dahaki ay zam taleplerinin gerekçelerini açıklamak üzere kendilerini meclise davet edelim” dedi.

AKM’NİN YANINA 100’ÜNCÜ YIL ANITI

Cumhuriyetin 100. Yıl Anıtı ile ilgili başlatılan yarışma ise sonuçlandı. Seçilen anıt için AKM’nin önündeki otoparkın önü olarak belirlendi. Karar oy birliği kabul edildi. Diğer yandan cadde veya bulvara Kuvay-ı Milliye isminin verilmesini oy birliği ile kabul edildi. Anıtın yerinin Atatürk Kültür Merkezi’nin yanında olacağını belirten Gürkan; “Daha önce meclis kararı almıştık. Bu anıtın yapılması için yarışma da sonuçlandı. Bu anıtın yapılacağı yer olarak da belediyemizin hemen yanında otoparkın yanına yapmak istiyoruz. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

VİLLA’YI BELEDİYE İŞLETECEK

Belediye mülkiyetindeki villa restoranı belediyenin işletmesine karar verildi. Gürkan, “Orası mülkiyet olarak belediyenin. Uzun yıllardır kiracımız. Kendisiyle konuştuk ve bıraktı. Biz de burada bu bölgede ihtiyaç olan hem restoran hem kafe olarak icra edecek Edirne Belediyesi sosyal tesisi açmak istiyoruz. Bunu Edirne Belediyesi üzerinden açmak için şirket kurmamız gerekiyor. Mahkeme değer tespiti yaptı ve burayı şimdi bu şirkete devrediyoruz” ifadelerine yer verdi.

SOSYAL KARTLAR İÇİN SÜRE UZATILDI

Depremin ardından şehre misafir gelen toplu taşımadan ücretsiz veya indirimli 6 ay süreyle verilen kartların son tarihi 15 Ağustos olarak belirlenmişti fakat oy birliği ile alınan yeni karar doğrultusunda sosyal kart adı altında seyahat kart 31.12.2023 tarihine kadar uzatılacak. Damla GÖÇ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu